Trwa ładowanie...

Nowy film Agnieszki Holland będzie kręcony na Dolnym Śląsku. To adaptacja powieści Olgi Tokarczuk

Agnieszka Holland swój nowy film nakręci na Dolnym Śląsku. "Pokot", do którego zdjęcia rozpoczną się na wiosnę, będzie adaptacją powieści Olgi Tokarczuk.

Share
Nowy film Agnieszki Holland będzie kręcony na Dolnym Śląsku. To adaptacja powieści Olgi TokarczukŹródło: Materiały prasowe
d2rq689

Znana reżyser, Agnieszka Holland, zapowiedziała, że zdjęcia do jej najnowszego filmu "Pokot" będą kręcone na Dolnym Śląsku. Realizacja będzie dwuetapowa - pierwszy etap przypadnie na wiosnę oraz lato 2015 r., natomiast drugi - na pierwsze miesiące 2016 r. Za miejsce akcji filmu posłużą rejony Kotliny Kłodzkiej, zarówno po polskiej, jak i po czeskiej stronie. Reżyser zapowiada również, że w produkcji zagrają związani z Dolnym Śląskiem aktorzy.

"Pokot" to adaptacja wydanej w 2009 r. powieści Olgi Tokarczuk "Prowadź swój pług przez kości umarłych". Będzie to swoisty kryminał, w którym śledztwo w sprawie umierających myśliwych w sudeckiej wsi prowadzić będzie na własną rękę emerytowana inżynier Janina Duszejko, w której rolę wcieli się Stanisława Celińska. Scenariusz filmu powstał we współpracy z Olgą Tokarczuk. Premiera "Pokotu" planowana jest na koniec 2016 r.

Przypomnijmy, że to nie jedyna produkcja, którą planuje w ostatnim czasie zająć się na Dolnym Śląsku Agnieszka Holland. W połowie 2014 r. reżyser zapowiedziała stworzenie czteroodcinkowego miniserialu na podstawie kryminałów Marka Krajewskiego o Eberhardzie Mocku. Zdjęcia do tej produkcji ruszą w tym roku.

Michał Dzierżak, Wirtualna Polska

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d2rq689
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2rq689
d2rq689
Więcej tematów