Trwa ładowanie...
d38k8lo
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Nowy bilans: epidemia wirusa Ebola spowodowała śmierć 932 osób

Epidemia wirusa Ebola w Afryce Zachodniej spowodowała do tej pory śmierć 932 osób - wynika z najnowszego bilansu Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Poprzednie dane mówiły o 887 ofiarach śmiertelnych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pracownicy medyczni w szpitalu w Monrowii
Pracownicy medyczni w szpitalu w Monrowii (AFP, Fot: Zoom Dosso)
d38k8lo

Najnowsze zestawienie z 4 sierpnia mówi też o 1711 przypadkach potwierdzonego lub prawdopodobnego zakażenia się wirusem w czterech krajach - Gwinei, Liberii, Sierra Leone i Nigerii.

Według danych WHO tylko od 2 sierpnia do 4 sierpnia zmarło 45 pacjentów. Większość zgonów odnotowanych ostatnio nastąpiła w Liberii.

W sumie od wybuchu epidemii w marcu najwięcej zgonów - 363 - odnotowano w Gwinei - wynika ze statystyk WHO z 4 sierpnia.

d38k8lo

Z kolei w Nigerii ministerstwo zdrowia poinformowało w środę, że zmarła nigeryjska pielęgniarka, która zajmowała się mężczyzną chorym na gorączkę krwotoczną. Potwierdzono w tym kraju pięć przypadków zachorowania.

Resort zdrowia Arabii Saudyjskiej podał, że zmarł tam 40-letni mężczyzna, który w niedzielę wrócił z Sierra Leone i po powrocie był leczony w szpitalu w Dżuddzie. Pacjent ten miał objawy podobne do symptomów gorączki krwotocznej i został poddany testom na obecność wirusa Ebola, ale saudyjskie władze nie poinformowały o wynikach. Analizę powierzono zagranicznemu laboratorium.

Wirus, który wywołuje gorączkę krwotoczną, przenosi się przez krew i płyny ustrojowe. Niebezpieczne jest także dotykanie ciała zmarłego. Do symptomów choroby należą: gorączka, krwotoki wewnętrzne i zewnętrzne, a w ostatnim stadium choroby - wymioty i biegunka.

d38k8lo

Podziel się opinią

Share

d38k8lo

d38k8lo
Więcej tematów