Trwa ładowanie...
d4bpkft

Nowoczesna rozpoczęła cykl spotkań z wyborcami w największych miastach

• Nowoczesna spotkała się z sympatykami w Krakowie • Petru: tak naprawdę nie wiemy, kiedy będą wybory • "Trzeba zatrzymać PiS w tej koszmarnej zmianie"
Share
Ryszard Petru
Ryszard PetruŹródło: Agencja Gazeta, Fot: Łukasz Krajewski
d4bpkft

Lider Nowoczesnej Ryszard PetruPetru wraz z posłami tego ugrupowania zainaugurował w Krakowie cykl spotkań z sympatykami. - Chcemy zaproponować Polakom nową lepszą Polskę, bo tak naprawdę nie wiemy, kiedy będą wybory - ocenił Petru.

Według zapowiedzi Nowoczesnej spotkania pod hasłem "Porozmawiajmy o lepszej Polsce" mają być wiosenną ofensywą polityczną ugrupowania, która została zapoczątkowana wystąpieniem Ryszarda Petru 6 marca w Sejmie. W pierwszym półroczu tego roku lider Nowoczesnej i posłowie mają odwiedzić siedem miast wojewódzkich.

Po Krakowie mają to być: Wrocław, Katowice, Gdańsk, Poznań, Łódź i Warszawa.

d4bpkft

- Chodzi o to, żeby spotkać się z wyborcami cztery miesiące po wyborach, porozmawiać o tym, co złego się wydarzyło, ale również o tym, jaką lepszą Polskę proponujemy Polakom - mówił lider Nowoczesnej dziennikarzom w Krakowie.

Spotkania są otwarte dla mieszkańców i sympatyków partii.

Według Petru podczas inauguracji w Krakowie dominowały tematy konstytucyjne i dotyczące stanu demokracji, ale pojawiały się też pytania o przyszłość edukacji czy służby zdrowia. - Pojawiają się kwestie dotyczące tego, z czego całą tzw. dobrą zmianę sfinansować. Moje obawy są takie, że nie będzie z czego sfinansować - zaznaczył.

- Trzeba zatrzymać PiS w tej koszmarnej zmianie, zdiagnozować co trzeba po nim posprzątać i jak to zrobić, a oprócz tego zaproponować Polakom nową lepszą Polskę, bo tak naprawdę nie wiemy, kiedy będą wybory - mówił przewodniczący ugrupowania.

d4bpkft

Petru pytany przez dziennikarzy o ocenę obecnych stosunków polsko-amerykańskich ocenił, że "tak złych relacji nie było nigdy od 1989 roku".

- PiS to bagatelizuje, ale boję się, że będziemy członkiem NATO drugiej kategorii, nie wszystkie informacje będą nam przekazywane. Nikt nie chce z nami za bardzo się spotykać i nie traktuje nas poważnie, a jedynym krajem, który nas gości, to są Węgry - powiedział.

Według niego Stany Zjednoczone są państwem, w którym jedną z podstaw ustroju są sądy. - W Stanach Zjednoczonych dużą wagę przykłada się do tego, czy wyroki sądów są poważnie traktowane - nierespektowanie wyroku Trybunału Konstytucyjnego jest tak naprawdę podważaniem wartości, na których zbudowany jest cywilizowany świat - ocenił Petru.

d4bpkft

Podziel się opinią

Share
d4bpkft
d4bpkft
Więcej tematów