Trwa ładowanie...
14-06-2016 01:54

Nowe sondaże wskazują na przewagę zwolenników wyjścia z UE

• Sondaże wskazują na utrzymującą się przewagę zwolenników opuszczenia UE nad tymi, którzy chcą pozostania w Unii

• W sondażu YouGov stronników wyjścia z UE było o 7 proc. więcej niż przeciwników. W sondażu ORB różnica wyniosła 1 proc.

Share
Nowe sondaże wskazują na przewagę zwolenników wyjścia z UEŹródło: PAP, fot: FACUNDO ARRIZABALAGA
dlaw5f5

To przede wszystkim sondaże pracowni YouGov, które przeprowadzono na zlecenie dziennika "The Times", wskazują na wyraźny wzrost liczby Brytyjczyków opowiadających się za Brexitem.

Jeszcze w sobotę różnica między zwolennikami i przeciwnikami Brexitu wynosiła 1 proc. na korzyść tych pierwszych. W kolejnym sondażu – opublikowanym przez "The Times" w poniedziałek – proporcje są już inne. A mianowicie – 46 proc. ankietowanych zamierza głosować za opuszczeniem UE, a za pozostaniem we wspólnocie 39 proc. ankietowanych.

Sondaż ORB przygotowany na zlecenie dziennika "Daily Tlegraph" przynosi szacunki bliższe sobotniej ankiecie z "The Times". Według ORB za wyjściem z UE będzie głosować 49 proc., a za kontynuacją członkostwa – 48 proc. ankietowanych.

dlaw5f5

Z opublikowanych również w poniedziałek sondaży zrealizowanych telefonicznie oraz on-line dla "Guardiana" wynika, że 53 proc. respondentów opowiada się za Brexitem, a 47 proc. jest przeciw opuszczeniu Unii. Obydwa sondaże, telefoniczny i internetowy, przeprowadziła na zlecenie brytyjskiego dziennika firma ICM.

Największy brytyjski tabloid "The Sun" opublikował w poniedziałek apel o głosowanie za bezzwłocznym opuszczeniem UE. W artykule wstępnym napisano: "to jest ostatnia szansa, aby uwolnić się spod jarzma antydemokratycznej brukselskiej machiny".

Zobacz także: Oto co naprawdę dla Polaków i Brytyjczyków oznacza Brexit

dlaw5f5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dlaw5f5
Więcej tematów