Nowe serwisy internetowe Presspubliki w przyszłym roku


W przyszłym roku wydawnictwo Presspublica uruchomi co najmniej dwa
nowe serwisy internetowe z kręgu tematyki
prawno-finansowo-ekonomicznej, a jeszcze we wrześniu pojawi się
nowa odsłona serwisu Parkiet.com. Nad wszystkimi projektami pracuje
dział online spółki.

07.07.2008 08:00

- Serwis o najwyższym priorytecie ma wystartować w styczniu 2009 roku. Pozostałe nie mają deadline'u startu, ale mają ściśle określone cele przychodowe na przyszły rok - mówi nam Michał Prysłopski, szef działu online w Presspublice.

W tematycznych wortalach będą publikowane zarówno specjalnie tworzone lub zakupywane dla nich treści, jak i artykuły pochodzących z trzech tytułów drukowanych Presspubliki ("Rzeczpospolita", "Parkiet" i "Życie Warszawy"). Serwisy będą interaktywne, nie zabraknie na także nich multimediów. - Będziemy z nich korzystać jednak tylko wtedy, kiedy to będzie dodatkową wartością dla użytkownika - podkreśla Prysłopski.

Przygotowaniem serwisów zajmują się dotychczasowi pracownicy działu online Presspubliki, którzy odpowiadają za projekty od strony redakcyjnej, a także m.in. za architekturę informacji. Dział w tej chwili liczy 25 osób, ale został niedawno tak przeorganizowany, aby mógł zatrudnić nowych pracowników. Cały czas prowadzona jest do niego rekrutacja.

W nowej strukturze działu nastąpił też podział tematyczny projektów, którymi zarządzają poszczególni kierownicy. Renata Wróbel odpowiada za serwisy informacyjne, Robert Jakubowski za projekty z szeroko pojętej ekonomii, Katarzyna Jędrzejewska za szeroko pojęte projekty prawne, a Paulina Górska za serwisy lokalne.

Zanim w przyszłym roku wystartują nowe serwisy, we wrześniu tego roku odświeżona zostanie witryna internetowa dziennika "Parkiet" - zmieni się jej szata graficzna i poszerzy się w głąb jej tematyka - Chcemy prezentować dane giełdowe i finansowe jeszcze lepiej i jeszcze pełniej - podkreśla Michał Prysłopski. Cześć nowości na stronie Parkiet.com przeznaczona będzie jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.

Źródło artykułu:WP Wiadomości
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)