Trwa ładowanie...
d2nhtuz
d2nhtuz
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Nowe rady programowe TVP, PR i TV Polonia wybrane

Po 15 nowych członków rad programowych TVP, Polskiego Radia oraz Telewizji Polonia wybrała we wtorek Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji. Kadencje poprzednich rad zakończyły się w lipcu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2nhtuz

Do rady programowej TVP weszli: Jacek Fedorowicz, Marek Krawczyk, Elżbieta Misiak-Bremer, Iwona Śledzińska-Katarasińska, Marek Wójcik - rekomendowani przez Klub Parlamentarny PO; Barbara Bubula, Anna Sobecka, Bożena Walewska - rekomendowani przez Klub Parlamentarny PiS; Piotr Gadzinowski - przez Klub Parlamentarny SLD; Marian Zalewski - przez Klub Parlamentarny PSL, Krzysztof Magowski, Robert Matejuk, Marcin Przeciszewski, Jan Wołek, Jan Jakub Wygnański - rekomendowani przez KRRiT.

Radę programową Polskiego Radia tworzą: Rafał Grupiński, Małgorzata Kidawa-Błońska, Edward Pałłasz, Piotr Węgleński, Maciej Wojtyszko - rekomendowani przez Klub Parlamentarny PO; Teresa Bochwic, Krzysztof Czabański, Stanisław Janecki - przez Klub Parlamentarny PiS; Jerzy Bralczyk, rekomendowany przez Klub Parlamentarny SLD; Henryk Cichecki - rekomendowany przez Klub Parlamentarny PSL; Krzysztof Knittel, Wojciech Kurdziel, Małgorzata Muzoł, Jan Poprawa, Andrzej Turski - rekomendowani przez KRRiT.

Radę Programową TV Polonia powołano w składzie: Barbara Borys-Damięcka, Joanna Fabisiak, Tomasz Dąbrowski, Anna Nehrebecka-Byczewska, Andrzej Person - rekomendowani przez Klub Parlamentarny PO; Marek Bućko, Michał Dworczyk, Eliza Dzwonkiewicz - przez Klub Parlamentarny PiS; Jędrzej Wijas - przez Klub Parlamentarny SLD; Adam Struzik - przez Klub Parlamentarny PSL; Stanisław Durlej, Krzysztof Mroziewicz, Wojciech Mueller, Krzysztof Rutkowski, Jarosław Szczepański - rekomendowani przez KRRiT.

d2nhtuz

Rady programowe liczą po 15 członków. Dziesięciu reprezentowanych jest przez ugrupowania parlamentarne, pięciu rekomenduje KRRiT. Kadencja rad trwa 4 lata. Zgodnie z Ustawą o radiofonii i telewizji członkowie Rad Programowych publicznej radiofonii i telewizji reprezentują społeczne interesy i oczekiwania związane z działalnością programową.

Członkom rad programowych przysługują diety za odbyte posiedzenie (ok. 300 zł na miesiąc) oraz - dla osób dojeżdżających zwrot kosztów podróży.

Przy okazji ostatniej nowelizacji Ustawy o radiofonii i telewizji postulowano zmniejszenie składu rad. PO chciała, by liczyły one nie 15, ale maksymalnie 9 członków oraz by ich powołanie nie było obowiązkowe. Sprzeciwił się temu jednak PSL.

d2nhtuz

Podziel się opinią

Share

d2nhtuz

d2nhtuz
Więcej tematów