Trwa ładowanie...

Nowe ofiary starć z prorosyjskimi rebeliantami w Doniecku

34 cywilów zginęło, a 29 zostało rannych w trakcie walk między siłami rządowymi a prorosyjskimi rebeliantami trwających w ciągu ostatniej doby w Doniecku na Ukrainie - podała lokalna administracja obwodowa.

Share
Nowe ofiary starć z prorosyjskimi rebeliantami w Doniecku
Źródło: PAP/EPA, Fot: ROMAN PILIPEY
d325kkl

Według dowództwa toczonej w tym regionie operacji antyterrorystycznej w tym samym czasie od kul przeciwnika zginęło dziewięciu ukraińskich żołnierzy, zaś rannych zostało 12. Rzecznik Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony w Kijowie Andrij Łysenko poinformował, że od wtorku siły Ukrainy ścierały się z rebeliantami 32 razy.

"Działania bojowe w Ługańsku i Doniecku są dla ukraińskich wojskowych trudne w związku ze stosowaniem przez terrorystów broni ciężkiej. W Ługańsku bojownicy narodowości czeczeńskiej kontynuują ostrzał miasta z systemów rakietowych Grad, ustawionych w dzielnicach wschodnich, jednak większa część miasta kontrolowana jest przez siły operacji antyterrorystycznej" - powiedział Łysenko na konferencji prasowej.

d325kkl

Według jego relacji ukraińskie wojska nacierają na buntowników na linii między miejscowościami Iłowajsk-Zugres oraz biją się w rejonie Jasynuwatej, Doniecka, Ługańska i kurhanu Saur-Mogiła.

Także w ciągu ostatniej doby ze strefy działań wojennych wyjechało ponad trzy tysiące osób. Ogólna liczba uchodźców, którzy porzucili region obwodu donieckiego i ługańskiego, gdzie trwają walki oraz okupowany przez Rosję Krym, wyniosła ponad 100 tysięcy.

d325kkl

Podziel się opinią

Share
d325kkl
d325kkl
Więcej tematów