Trwa ładowanie...

Nowe obostrzenia w kolejnych regionach? Los dwóch jest zagrożony

Nowe obostrzenia już teraz obowiązują w województwie warmińsko-mazurskim. Czy epidemia koronawirusa wprowadzi restrykcje w kolejnych regionach? Źródła z rządu wskazują już nawet konkretne miejsca.
Share
Nowe obostrzenia w kolejnych regionach? Rząd usiadł do rozmów
Nowe obostrzenia w kolejnych regionach? Rząd usiadł do rozmówŹródło: Facebook
dh0wa41

Nowe obostrzenia od soboty 27 lutego obowiązują w województwie warmińsko-mazurskim. Tam, z powodu dużej liczby zakażeń koronawirusem oraz pojawiających się przypadków mutacji brytyjskiej, odesłano także dzieci klas I-III szkół podstawowych na nauczanie zdalne.

Nowe obostrzenia w kolejnych regionach? Rząd usiadł do rozmów

Epidemia jednak nie hamuje, a III fala zakażeń koronawirusem wciąż przetacza się przez Polskę. Jak wynika z informacji money.pl, rząd rozważa wprowadzenie nowych obostrzeń w kolejnych regionach.

dh0wa41

Ostateczna decyzja ma zapaść na spotkaniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. To rozpoczęło się w piątek o godzinie 10, a jak wynika z przecieków, nowe obostrzenia mogą objąć dwa województwa: pomorskie i lubuskie.

Koronawirus w Polsce. Wiemy, gdzie jest najgorzej. Adam Niedzielski o trzech województwach

Wprowadzenie restrykcji w związku z liczbą zakażeń koronawirusem w woj. pomorskim jest już raczej przesądzone - to około 40 zakażeń na 100 tys. mieszkańców, a tyle wynosił współczynnik zakażeń gdy obostrzenia wprowadzano w woj. warmińsko-mazurskim.

dh0wa41

Los woj. lubuskiego wciąż się waży. Tam o ewentualnym wprowadzeniu nowych obostrzeń zdecyduje nie tylko liczba zakażeń z piątku, ale też twarde dane: liczba łóżek w szpitalach, liczba wolnych respiratorów i dane dotyczące przyrostu liczby ciężkich przypadków zakażeń COVID-19.

Nowe obostrzenia przez koronawirus. Konferencja ministra zdrowia

Z przecieków płynących z Al. Ujazdowskich wynika, że restrykcje ominą jeszcze woj. mazowieckie, chociaż i ono zbliża się do progu zakażeń koronawirusem podobnego do tego z woj. warmińsko-mazurskiego.

O konkretnych decyzjach rządu dowiemy się już o godzinie 14. Właśnie wtedy zaplanowana jest konferencja ministra zdrowia Adama Niedzielskiego.

dh0wa41

Jedno jest pewne, rząd nie zamierza wprowadzać nowych obostrzeń już od soboty 6 marca. Jak poinformowano na konferencji w czwartek, władza chce dać chociaż odrobinę czasu wskazanym regionom na przygotowanie.

Nowe obostrzenia to nie tylko przywrócenie nauki zdanej dla najmłodszych uczniów szkół podstawowych. Restrykcje wiążą się z zamknięciem galerii handlowych, teatrów, kin oraz obiektów sportowych na otwartym terenie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dh0wa41

Podziel się opinią

Share
dh0wa41
dh0wa41
Więcej tematów