Trwa ładowanie...
Koronawirus informacje
Koronawirus mapa
Polska
Świat
Społeczeństwo
Polityka
Edukacja
Tylko w WP
Innowacje
#DzieńdobryWP
Śląsk
Kraków
Wideo
Najnowsze

Nowe kompromitujące wideo burmistrza Toronto

W internecie ukazało się nowe wideo kompromitujące kontrowersyjnego burmistrza Toronto Roba Forda. Ford potwierdził, że to on jest na tym nagraniu i że wówczas "trochę wypił".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rob Ford
Rob Ford (AFP, Fot: GEOFF ROBINS)

Na nagraniu umieszczonym w popularnym serwisie YouTube widać Forda bełkocącego coś mało zrozumiale w restauracji fast food i usiłującego najwidoczniej naśladować angielski akcent używany na Jamajce.

Burmistrz wyraźnie miał kłopoty z samokontrolą; chodził o restauracji mówiąc coś o nadzorze policji i wykrzykiwał obraźliwe sformułowania pod adresem szefa policji w Toronto Billa Blaira.

Ford był już "bohaterem" podobnych nagrań w listopadzie ub. r.. Przyznał się wówczas m. in. do zażywania narkotyków. Nagabywany przez dziennikarzy, utrzymywał, że "był z kilkoma przyjaciółmi" oraz, że "to co robi prywatnie nie powinno nikogo interesować".

Dodał, że nie sądzi aby kogokolwiek obraził. - Takim językiem mówię z moimi przyjaciółmi - powiedział. Po listopadowych "wyczynach" burmistrza wielu mieszkańców Toronto domagało się jego ustąpienia, ale Ford stanowczo odmówił.

Rada miejska Toronto pozbawiła Forda większości uprawnień, ale nie mogła go odwołać bowiem nie był skazany za żadne przestępstwo.

Podziel się opinią

Share
Slot
Więcej tematów