Trwa ładowanie...
d3hs8t7
ipn
11-12-2001 15:03

Nowe informacje o śledztwie w sprawie Jedwabnego

19 grudnia Instytut Pamięci Narodowej przedstawi w Warszawie nowe informacje dotyczące śledztwa w sprawie mordu Żydów w Jedwabnem w lipcu 1941 roku - poinformował we wtorek w Białymstoku prezes IPN Leon Kieres.

Share
d3hs8t7

Uczestniczący w otwarciu wystawy poświęconej 20. rocznicy ogłoszenia stanu wojennego prof. Kieres powiedział dziennikarzom, że prawdopodobnie zaprezentowane zostaną wtedy wyniki ekspertyz łusek pocisków znalezionych w czasie ekshumacji w miejscu mordu w Jedwabnem.

Szef IPN mówił, że główne badania były przeprowadzane w laboratorium kryminalistycznym Komendy Głównej Policji, ale skorzystano też z pomocy laboratorium policji niemieckiej w Wiesbaden, skąd brano materiał porównawczy.

Kieres przypomniał, że "Biała Księga" wydarzeń w Jedwabnem zostanie opublikowana dopiero po zakończeniu śledztwa.

Kiedy postępowanie się zakończy, nie potrafił jeszcze powiedzieć. Już przynajmniej dwa razy podawany publicznie termin zakończenia śledztwa był przesuwany.

Według informacji z początku roku - postępowanie miało zakończyć się w kwietniu lub maju, by zdążyć przed lipcowymi uroczystościami 60. rocznicy pogromu w Jedwabnem. Potem mówiono o jesieni. (an)

d3hs8t7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3hs8t7
d3hs8t7
Więcej tematów