Trwa ładowanie...
d17maf4

Nowak: nie będzie kolejnych dymisji

Sławomir Nowak deklaruje w rozmowie z "Dziennikiem", że nie będzie dalszych zmian w rządzie. Szef gabinetu politycznego premiera ucina w ten sposób spekulacje, że odejście Zbigniewa Ćwiąkalskiego było wstępem do poważnej rekonstrukcji gabinetu. Zwłaszcza, że wcześniej nie wykluczano, iż dojdzie do wymiany szefów resortów na wiosnę tego roku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nowak: nie będzie kolejnych dymisji
(PAP, Fot: Radek Pietruszka)
d17maf4

Nowak zaznacza, że dymisja Ćwiąkalskiego miała charakter incydentalny. Dodaje, że szefowie resortów pracują dobrze, nawet ci, wobec których na początku media były najbardziej krytyczne. Szef gabinetu politycznego premiera dodaje, że nic mu nie wiadomo, aby któryś z ministrów chciał w czerwcu wystartować w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Nowak wyraża jednak przekonanie, że dymisja ministra sprawiedliwości była nauczką dla Platformy Obywatelskiej. Podkreśla, że partia powinna być zwarta i szybko reagować na wydarzenia.

"Dziennik" pisze jednak, że po dymisji Ćwiąkalskiego atmosfera w rządzie stała się nerwowa. Według nieoficjalnych informacji, najbardziej zagrożony ewentualną dymisją jest minister środowiska Maciej Nowicki i minister nauki Barbara Kudrycka.

d17maf4

Podziel się opinią

Share

d17maf4

d17maf4
Więcej tematów