Trwa ładowanie...
dwjhw0p

Nowa marina powstanie w Gdyni w 2017 roku - zobacz wizualizacje

W przyszłym roku powinna ruszyć budowa nowej mariny w Gdyni. Porozumienie w sprawie inwestycji podpisały Polski Związek Żeglarski, działające w mieście jachtkluby i Związek Harcerstwa Polskiego. Powołano spółkę Nowa Marina Gdynia S.A., która zajmie się inwestycją.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nowa marina powstanie w Gdyni w 2017 roku - zobacz wizualizacje
(Materiały prasowe)
dwjhw0p

Obiekt będzie to nie tylko bazą dla ośrodków żeglarskich, ale znajdzie się tu również wielofunkcyjne centrum hotelowo-biurowe z infrastrukturą usługową. W nowej marinie będą więc biura służące do obsługi portu jachtowego, sale szkoleniowe oraz nowoczesne i wygodne zaplecze sanitarne. Dla żeglarzy będzie przeznaczona część obiektu od strony portu jachtowego. Z drugiej strony, a więc od ul. Jana Pawła II, znajdzie się miejsce na sklepy, kawiarnie i restauracje. W planach jest również hotel z 200 pokojami.

Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek podkreślał, że dzięki temu zyskają nie tylko środowiska żeglarskie.

Nowego blasku nabierze także prestiżowa część miasta. Roboty powinny ruszyć na początku przyszłego roku. Wtedy rozpocznie się rozbiórka obecnych budynków. Koniec prac przewidziany jest na późną jesień 2017 roku.

dwjhw0p

Zdaniem Wiesława Kaczmarka, prezesa Polskiego Związku Żeglarskiego, nowa marina oznacza nie tylko większy komfort dla żeglarzy, ale również większe szanse Gdyni na organizację mistrzostw świata w żeglarstwie.

- Dotychczas Gdynia dwukrotnie starała się o organizację tej imprezy, ale jako słaby punkt wskazywano właśnie brak profesjonalnego zaplecza. Po zakończeniu inwestycji, ten kontrargument powinien zniknąć. Liczę, że trzecia aplikacja będzie skuteczna - mówi Wiesław Kaczmarek.

Szacowany koszt inwestycji to 160 milionów złotych. Pokryje go spółka Nowa Marina Gdynia S.A.

dwjhw0p

Podziel się opinią

Share

dwjhw0p

dwjhw0p
Więcej tematów