Trwa ładowanie...
22-09-2014 12:49

Nowa kandydatka na prezydenta Wrocławia. Ze startu wycofał się PSL

Anna Kubica niemal pewną kandydatką na prezydenta Wrocławia z ramienia Twojego Ruchu. Z walki o fotel włodarza stolicy Dolnego Śląska wycofał się za to PSL.

Nowa kandydatka na prezydenta Wrocławia. Ze startu wycofał się PSLŹródło: Facebook / Oficjalny Profil Anny Kubicy
d2se02s
d2se02s

Choć ostateczną decyzję w sprawie wyboru kandydata na prezydenta Wrocławia podejmie zarząd krajowy Twojego Ruchu, to jest ona już niemal pewna. O fotel prezydencki powalczy 30-letnia prawnik, Anna Kubica, która na co dzień prowadzi we Wrocławiu kancelarię adwokacką.

Kubica jest członkiem zarządu krajowego partii i wiceprzewodniczącą jej krajowej rady politycznej. Startowała w wyborach do sejmu w 2011 r. i trzy lata później w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Nie zdobyła jednak mandatu poselskiego.

Ostateczna decyzja TR ma zapaść do końca września.

Z wystawienia swojego kandydata na prezydenta Wrocławia zrezygnowało za to Polskie Stronnictwo Ludowe. Powodem ma być niewielka szansa zwycięstwa kandydata PSL w walce o fotel prezydencki. Ugrupowanie zrezygnowało ze startu w wyborach na prezydenta miasta również w Krakowie.

Cztery lata temu PSL w wyborach na stanowisko prezydenta stolicy Dolnego Śląska wystawił Ilonę Antoniszyn-Klik, która uzyskała niecały 1 proc. poparcia.

W dalszym ciągu nie jest wiadome, kto powalczy o fotel włodarza Wrocławia z ramienia Bezpartyjnych Samorządowców.

d2se02s
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2se02s
Więcej tematów