Trwa ładowanie...
dyzmq4z

Nowa kandydatka na prezydenta Wrocławia. Ze startu wycofał się PSL

Anna Kubica niemal pewną kandydatką na prezydenta Wrocławia z ramienia Twojego Ruchu. Z walki o fotel włodarza stolicy Dolnego Śląska wycofał się za to PSL.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nowa kandydatka na prezydenta Wrocławia. Ze startu wycofał się PSL
(Facebook / Oficjalny Profil Anny Kubicy)
dyzmq4z

Choć ostateczną decyzję w sprawie wyboru kandydata na prezydenta Wrocławia podejmie zarząd krajowy Twojego Ruchu, to jest ona już niemal pewna. O fotel prezydencki powalczy 30-letnia prawnik, Anna Kubica, która na co dzień prowadzi we Wrocławiu kancelarię adwokacką.

Kubica jest członkiem zarządu krajowego partii i wiceprzewodniczącą jej krajowej rady politycznej. Startowała w wyborach do sejmu w 2011 r. i trzy lata później w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Nie zdobyła jednak mandatu poselskiego.

Ostateczna decyzja TR ma zapaść do końca września.

dyzmq4z

Z wystawienia swojego kandydata na prezydenta Wrocławia zrezygnowało za to Polskie Stronnictwo Ludowe. Powodem ma być niewielka szansa zwycięstwa kandydata PSL w walce o fotel prezydencki. Ugrupowanie zrezygnowało ze startu w wyborach na prezydenta miasta również w Krakowie.

Cztery lata temu PSL w wyborach na stanowisko prezydenta stolicy Dolnego Śląska wystawił Ilonę Antoniszyn-Klik, która uzyskała niecały 1 proc. poparcia.

W dalszym ciągu nie jest wiadome, kto powalczy o fotel włodarza Wrocławia z ramienia Bezpartyjnych Samorządowców.

dyzmq4z

Podziel się opinią

Share

dyzmq4z

dyzmq4z
Więcej tematów