Trwa ładowanie...
d47570y

Nowa atrakcja dla mieszkańców! Park linowy i siłownia plenerowa w Bytomiu

Obok Hali na Skarpie stanie nowa atrakcja dla bytomian. Za ponad 450 tys. zł władze miasta wybudują tam park linowy i plenerową siłownię.

Share
d47570y

Do 11 sierpnia powinna zakończyć się budowa nowej inwestycji w bytomskich Szombierkach. Obok Hali na Skarpie powstaje park linowy. Znajdzie się też miejsce na siłownię na wolnym powietrzu.

W parku linowym zaplanowano trzy trasy o różnych stopniach trudności, przeznaczone zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. W pobliżu będzie siłownia, składająca się z 17 urządzeń.

- Park linowy wraz z minisiłownią będzie unikatowym miejscem na mapie Górnego Śląska – zapewnia Tomasz Sanecki z biura prasowego Urzędu Miasta w Bytomiu - Podniesie nie tylko atrakcyjność terenów wokół hali i stadionu miejskiego, ale będzie także doskonałym miejscem na spędzanie wolnego czasu na świeżym powietrzu.

Projekt zyskał unijne dofinansowanie, a koszt budowy wyniesie prawie 453 tys. zł. Cały projekt powstaje w ramach zadania „Regionalne Centrum Sportu Na Skarpie – rozbudowa infrastruktury okołoturystycznej miasta Bytom”.

d47570y

Podziel się opinią

Share
d47570y
d47570y
Więcej tematów