Trwa ładowanie...
d3z9nx9

Notre Dame w ogniu. "Przyczyną pożaru mogła być iskra ze spawarki"

Trwa ustalanie przyczyn pożaru katedry Notre Dame. Dziennik "Le Monde", powołując się na ekspertów, wskazuje na to, że "przyczyną pożaru mogła być iskra ze spawarki".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pożar katedry Notre Dame w Paryżu
Pożar katedry Notre Dame w Paryżu (East News)
d3z9nx9

Ogromny pożar wybuchł w poniedziałek, chwilę przed 19. Pierwsze oddziały straży pożarnej były na miejscu już 15 minut po zgłoszeniu zdarzenia. Przez całą noc walczono z żywiołem, dopiero o 3 nad ranem udało się go opanować. Na ziemię runęła iglica i dach katedry, jednak udało się uratować przed ogniem wiele cennych zabytków i relikwi.

Francuska prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania pożaru. Pojawiły się już pierwsze spekulacje. W "Le Monde" zacytowano ekspertów, którzy wskazują na to, że "przyczyną pożaru mogła być iskra ze spawarki".

"Ogień tli się wówczas niewidocznie przez wiele godzin, zanim wybuchnie płomieniem", co tłumaczy, "dlaczego w remontowanych budynkach (tak jak w paryskiej katedrze), w których w dzień prowadzone są prace, w nocy wybuchają pożary" - czytamy we francuskiej gazecie.

d3z9nx9

Zobacz także: Moment upadku iglicy na Notre Dame

Jednocześnie "Le Monde" chwali pracę strażaków. Wskazano na to, że akcja mundurowych "mogła wydawać się mało spektakularna", ale wszystko wskauzuje na to, że francuska straż "walczyła z ogniem od wewnątrz, a nie od zewnątrz" budynku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: "Le Monde"

d3z9nx9

Podziel się opinią

Share

d3z9nx9

d3z9nx9
Więcej tematów