Trwa ładowanie...
d4kedgi
09-04-2004 05:35

Notatka UOP - sam opis, bez oceny

Szef ABW ujawni w piątek część tajnych
notatek o kontrakcie na dostawę ropy, który dwa lata temu miał
podpisać prezes Orlenu Andrzej Modrzejewski - informuje "Gazeta
Wyborcza". Dodaje jednocześnie, że do jednej z nich sama dotarła.

d4kedgi
d4kedgi

Według "Gazety Wyborczej", UOP donosi, że zarząd Orlenu uznaje ten kontrakt za najkorzystniejszy z dotychczasowych. Sam UOP kontraktu w tej notatce nie ocenił.

Notatki UOP o kontrakcie Orlenu - prawdopodobnie cztery - otrzymała w środę sejmowa komisja ds. służb specjalnych. Po ujawnionych przez "Gazetę Wyborczą" rewelacjach Wiesława Kaczmarka speckomisja bada okoliczności zatrzymania Modrzejewskiego przez UOP 7 lutego 2002 roku. Kaczmarek, wówczas minister skarbu, opowiedział "Gazecie Wyborczej", że o zatrzymaniu mieli wiedzieć: premier Leszek Miller, ówczesny szef UOP Zbigniew Siemiątkowski i prokurator generalny Barbara Piwnik.

"Gazeta Wyborcza" dotarła w czwartek do treści jednej z poufnych notatek UOP na temat PKN Orlen. Została ona sporządzona 5 lutego 2002 roku przez zastępcę zarządu UOP ds. ochrony interesów ekonomicznych państwa. Oficer nie formułuje tam własnej opinii o kontrakcie, lecz tylko referuje tezy dokumentu przygotowanego na zlecenie członka zarządu Orlenu. Autorzy tego dokumentu "ocenili warunki finansowe kontraktu jako najkorzystniejsze spośród obowiązujących PKN umów o dostawy ropy". Rekomendowali też dalszą współpracę z tym pośrednikiem. Kontrakt miał być podpisany na pięć lat" - pisze "Gazeta Wyborcza". (PAP)

d4kedgi
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4kedgi
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj