Trwa ładowanie...
d3qkkuq
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

NOP zgłosił VI Marsz Patriotów jako wielotysięczną manifestację we Wrocławiu

"VI Marsz Patriotów przeciwko brukselskiej okupacji" - pod takim hasłem Narodowe Odrodzenie Polski zgłosiło wielotysięczną manifestację, która odbędzie w środę we Wrocławiu z okazji Dnia Niepodległości. Policja zapewnia, że jest gotowa do zabezpieczenia marszu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
NOP zgłosił VI Marsz Patriotów jako wielotysięczną manifestację we Wrocławiu
(WP.PL, Fot: Michał Dzierżak)
d3qkkuq

Jak powiedział rzecznik wrocławskiego magistratu Arkadiusz Filipowski, zgłoszenie manifestacji spełniało wszelkie formalne wymogi dotyczące demonstracji.

- Magistrat przyjmuje tylko takie zgłoszenie. Nie może ani zabronić manifestacji, ani nie wyrażać na nią zgody. W zgłoszeniu poinformowano, że manifestacja ma charakter pokojowy i może w niej wziąć udział do 10 tys. osób - dodał Filipowski.

Marsz rozpocznie się w środę o godz. 17 pod Dworcem Głównym PKP i przejdzie kilkoma ulicami w centrum Wrocławia.

d3qkkuq

Jak poinformował PAP rzecznik dolnośląskiej policji Paweł Petrykowski, manifestację będą zabezpieczać oddziały prewencji, funkcjonariusze policji drogowej i kryminalnej.

- Głównym zadaniem będzie zapewnienie bezpieczeństwa manifestującym i osobom postronnym. Działania wrocławskiej policji będą wspierać również funkcjonariusze z podwrocławskich powiatów - powiedział Petrykowski.

Przeciwko marszowi protestują środowiska lewicowe, które apelowały do władz prezydenta miasta, by nie zgadzał się na tę manifestację.

Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz wydał w tej sprawie specjalne oświadczenie, w którym sprzeciwił się, aby Wrocław uznawać za miasto rasistowskie.

d3qkkuq

- W imieniu wszystkich otwartych wrocławian, w imieniu przeważającej większości mieszkańców naszego miasta sprzeciwiam się temu, by uznawać nas za miasto rasistowskie - podkreślił Dutkiewicz w oświadczeniu.

- Jeszcze mocniej sprzeciwiam się zaś tym, którzy chcą sprawić, że Wrocław bywa - podkreślam niesłusznie bywa - posądzany o to, że plami go brunatny kolor. Jesteśmy krajem wolności. Wolności zakładającej prawo do swobodnej manifestacji. Przed nami Święto Niepodległości Polski. Niech żadna z patriotycznych manifestacji nie naruszy spokoju i wizerunku Wrocławia - zaapelował.

Dutkiewicz podkreślił też, że "jako jedyny polityk w Polsce" stwierdził, że NOP powinien być zdelegalizowany. - Nadal tak uważam - dodał.

Kilka dni temu Agnieszka Koizumi, rzeczniczka prasowa IBM Wrocław powiedziała "Gazecie Wyborczej", że jej firma poinformowała pracowników, iż demonstracja NOP może mieć charakter rasistowski.

- Zwróciliśmy się z prośbą, by w tym czasie (pracownicy) uważali na siebie i nie przebywali w miejscach, gdzie te manifestacje przechodzą - podkreśliła rzeczniczka.

We wrocławskim oddziale IBM pracuje 3,5 tys. osób pochodzących z 63 krajów.

d3qkkuq

Podziel się opinią

Share

d3qkkuq

d3qkkuq
Więcej tematów