Trwa ładowanie...

"No i się wkur...em". Chajzer zabiera się za zaśmiecających las

Filip Chajzer udostępnił zdjęcie śmieci porzuconych przy tabliczce informującej o terenie rezerwatu przyrody Wyspy Świderskie. Popularny prezenter planuje walkę ze śmiecącymi obywatelami.

"No i się wkur...em". Chajzer zabiera się za zaśmiecających lasŹródło: Facebook.com
d2qdfr9
d2qdfr9

Porzucanie śmieci w lesie to niestety częsta praktyka. Wielu rodaków unika w ten sposób opłat za wywóz odpadów. Zdjęcie, które wykonał Filip Chajzer jest jednak symboliczne, ponieważ widać na nim tabliczkę "REZERWAT PRZYRODY WYSPY ŚWIDERSKIE" (okolice Otwocka). A tuż pod tabliczką stertę odpadów.

"Tyle z mojej świątecznej wycieczki rowerowej" - kontynuuje prezenter. "Znacie więcej takich miejsc w WAW i okolicach? Odczuwam dużą potrzebę zrobienia materiału o narodowym syfiliźmie" - zapowiada i prosi o podanie adresów. Problem jest na tyle poważny, że w internecie pojawiła się interaktywna mapa dzikich wysypisk, opracowana przez Fundację Banku Ochrony Środowiska.

W 2014 roku porzuconych śmieci było tyle, że można nimi załadować po brzegi 1000 tirów. Według danych Ministerstwa Ochrony Środowiska zebrano wtedy 120 tys. metrów sześciennych porzuconych śmieci.

oprac. Filip Skowronek

d2qdfr9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2qdfr9
Więcej tematów