Trwa ładowanie...
ycipk-qcw657

Nigeria: czworo zabitych w ataku na komisariat policji

Uzbrojeni napastnicy zaatakowali i spalili posterunek policji w stanie Adamawa na północnym wschodzie Nigerii, zabijając cztery osoby - poinformowała miejscowa policja.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nigeria: czworo zabitych w ataku na komisariat policji
(Wikimedia Commons, Fot: Heinrich-Böll-Stiftung)
ycipk-qcw657

Napadu dokonano w regionie, będącym główną ostoją rebeliantów z islamistycznego ugrupowania Boko Haram. W przeprowadzonym w środę około północy ataku w mieście Song, w pobliżu granicy z Kamerunem, zginęli żołnierz, policjant, cywilna kobieta i jej wnuk - powiedział agencji Reuters Mohammed Ibrahim, rzecznik policji stanu Adamawa. Poza posterunkiem zniszczono także siedzibę lokalnych władz.

Przy podobnym ataku, dokonanym w ubiegłym tygodniu w innym mieście stanu Adamawa, zabito według policji jedną osobę. Jednak powołujące się na świadków lokalne media podały, iż zginęło tam 20 ludzi.

W ubiegłym roku w ramach swej kampanii na rzecz wprowadzenia w Nigerii szariatu członkowie Boko Haram zabili kilkaset osób, a obrońcy praw człowieka szacują łączną liczbę śmiertelnych ofiar trwającej od ponad trzech lat rebelii na 3 tys. 160-milionowa ludność Nigerii dzieli się mniej więcej po połowie na chrześcijan i muzułmanów.

ycipk-qcw657
Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-qcw657

ycipk-qcw657
ycipk-qcw657