PolskaNietypowa metoda resocjalizacji przestępców

Nietypowa metoda resocjalizacji przestępców

Jak sprawić, by młodzi ludzie nie wracali na przestępczą ścieżkę? Ciekawy pomysł resocjalizacji - wielokilometrową wędrówkę drogą św. Jakuba - proponuje lubelskie Stowarzyszenie Postis - donosi "Nasz Dziennik".

Nietypowa metoda resocjalizacji przestępców
Źródło zdjęć: © Thinkstockphotos

Inspiracją projektu są pozytywne efekty francuskiego programu resocjalizacji młodzieży poprzez wędrówki po górach. U nas podróż potrwa miesiąc i obejmie więźniów do 24. roku życia.

- Główna idea zasadza się na indywidualnym spotkaniu więźnia z opiekunem, który pełni rolę resocjalizatora. Przez miesiąc idą ok. 800 km jednym ze szlaków św. Jakuba w Polsce - mówi prezes Stowarzyszenia Barbara Bojko-Kulpa. Jak dodaje, już w styczniu 2013 r. ruszają w lubelskim areszcie przygotowania pierwszych osadzonych, chętnych do udziału w projekcie "Nowa droga".

Program trwa 2 lata i składa się z trzech etapów: 1. przygotowawczy w zakładzie karnym, 2. to wędrówka, 3. to przygotowanie do pracy przez szkolenia i praktyki, a następnie podjęcie pracy na etacie.

Projekt jest realizowany we współpracy z Aresztem Śledczym w Lublinie, lubelskim Powiatowym Urzędem Pracy, Zakładem Szkolenia i Doradztwa Zawodowego sp. z o.o. oraz archidiecezją lubelską.

Źródło artykułu:PAP
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)