Trwa ładowanie...

Nietypowa decyzja sądu. Mężczyzna będzie musiał chodzić do klubów disco

Mężczyzna wyszedł z klubu i będąc pod wpływem alkoholu zdecydował się prowadzić samochód. Po spowodowaniu wypadku stanął przed włoskim sądem, który podjął niecodzienną decyzję. 59-latek ma chodzić do dyskotek i wręczać ulotki ostrzegające o konsekwencjach jazdy pod wpływem alkoholu.

Share
Nietypowa decyzja sądu. Mężczyzna będzie musiał chodzić do klubów discoŹródło: 123RF.COM
d4kcyd9

Jak informuje włoski dziennik "Corriere della Sera" sędzia postanowił na pół roku zawiesić wytoczony 59-latkowi proces karny i w ramach próby skierować go do pracy społecznej. Jego praca będzie polegać na rozdawaniu i wkładaniu za wycieraczki zaparkowanych przez dyskotekami samochodów ulotek, tzw. "moralnych mandatów".

Możliwość zawieszenia procesu i poddania próbie osoby sądzonej jest możliwa we Włoszech od 2014 roku. Zgodnie z przepisami można odstąpić od wymierzenia kary za przestępstwa, za które grozi do 4 lat więzienia pod warunkiem, że sprawca przejdzie pomyślnie próbę pod kierunkiem wyznaczonego kuratora. 59-latek rozbił swoje auto. W wypadku nie uczestniczył żaden inny pojazd i nikt nie ucierpiał.

W kwietniu przyszłego roku sędzia zdecyduje, czy zastosowany eksperymentalnie środek przyniósł w tym przypadku oczekiwany skutek. Jeśli opinia będzie pozytywna, odstąpi od wymierzenia kary 59-latkowi.

d4kcyd9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4kcyd9
d4kcyd9
Więcej tematów