Trwa ładowanie...

Nietypowa decyzja komornika po eksmisji matki z synem. "Nie spotkałem się z takim przypadkiem"

Komornik eksmitował matkę z synem. Gdy dowiedział się, że oboje są poważnie chorzy, zdecydował, że opłaci im wynajem mieszkania do czasu, aż dostaną lokal zastępczy.

Nietypowa decyzja komornika po eksmisji matki z synem. "Nie spotkałem się z takim przypadkiem"Źródło: Agencja Gazeta, fot: Adam Stępień
d3wtaoo
d3wtaoo

Matka i jej chory na raka 35-letni syn, po radioterapii, zadłużyli się, ponieważ po zapłaceniu rachunków brakowało im pieniędzy na czynsz. Stracili prawo do wynajmu lokalu w Radomiu w 2016 - informuje "Gazeta Wyborcza". Ostateczna decyzja o eksmisji zapadła rok później - 31 października 2017 roku.

Zobacz też: Prezydent podpisał prawo ułatwiające eksmisje

Miejski Zarząd Lokalami nie przyznał im lokalu, powiadamiając, że na liście oczekujących na lokal znajduje się ok. 600 osób.

Gdy komornik z Radomia, który wykonał wyrok eksmisji, dowiedział się, że oboje są poważnie chorzy, zgłosił się do Ośrodka Interwencji Kryzysowej i zadeklarował pomoc. Postanowił, że opłaci im wynajem mieszkania do czasu, aż miasto przyzna rodzinie lokal socjalny.

Włodzimierz Wolski, dyrektor Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Radomiu mówi, że "nie spotkał się z takim przypadkiem w Polsce".

Źródło: wyborcza.pl

d3wtaoo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3wtaoo
Więcej tematów