Trwa ładowanie...
d11yvvx

Nietypowa decyzja komornika po eksmisji matki z synem. "Nie spotkałem się z takim przypadkiem"

Komornik eksmitował matkę z synem. Gdy dowiedział się, że oboje są poważnie chorzy, zdecydował, że opłaci im wynajem mieszkania do czasu, aż dostaną lokal zastępczy.
Share
Warszawskie Stowarzyszenie Lokatorów blokuje eksmisje (na zdj. mieszkanie po blokadzie w 2015 r.)
Warszawskie Stowarzyszenie Lokatorów blokuje eksmisje (na zdj. mieszkanie po blokadzie w 2015 r.) Źródło: Agencja Gazeta, Fot: Adam Stępień
d11yvvx

Matka i jej chory na raka 35-letni syn, po radioterapii, zadłużyli się, ponieważ po zapłaceniu rachunków brakowało im pieniędzy na czynsz. Stracili prawo do wynajmu lokalu w Radomiu w 2016 - informuje "Gazeta Wyborcza". Ostateczna decyzja o eksmisji zapadła rok później - 31 października 2017 roku.

Zobacz też: Prezydent podpisał prawo ułatwiające eksmisje

Miejski Zarząd Lokalami nie przyznał im lokalu, powiadamiając, że na liście oczekujących na lokal znajduje się ok. 600 osób.

d11yvvx

Gdy komornik z Radomia, który wykonał wyrok eksmisji, dowiedział się, że oboje są poważnie chorzy, zgłosił się do Ośrodka Interwencji Kryzysowej i zadeklarował pomoc. Postanowił, że opłaci im wynajem mieszkania do czasu, aż miasto przyzna rodzinie lokal socjalny.

Włodzimierz Wolski, dyrektor Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Radomiu mówi, że "nie spotkał się z takim przypadkiem w Polsce".

Źródło: wyborcza.pl

d11yvvx

Podziel się opinią

Share
d11yvvx
d11yvvx
Więcej tematów