Trwa ładowanie...
d1huphu

Nietypowa decyzja komornika po eksmisji matki z synem. "Nie spotkałem się z takim przypadkiem"

Komornik eksmitował matkę z synem. Gdy dowiedział się, że oboje są poważnie chorzy, zdecydował, że opłaci im wynajem mieszkania do czasu, aż dostaną lokal zastępczy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawskie Stowarzyszenie Lokatorów blokuje eksmisje (na zdj. mieszkanie po blokadzie w 2015 r.)
Warszawskie Stowarzyszenie Lokatorów blokuje eksmisje (na zdj. mieszkanie po blokadzie w 2015 r.) (Agencja Gazeta, Fot: Adam Stępień)
d1huphu

Matka i jej chory na raka 35-letni syn, po radioterapii, zadłużyli się, ponieważ po zapłaceniu rachunków brakowało im pieniędzy na czynsz. Stracili prawo do wynajmu lokalu w Radomiu w 2016 - informuje "Gazeta Wyborcza". Ostateczna decyzja o eksmisji zapadła rok później - 31 października 2017 roku.

Zobacz też: Prezydent podpisał prawo ułatwiające eksmisje

Miejski Zarząd Lokalami nie przyznał im lokalu, powiadamiając, że na liście oczekujących na lokal znajduje się ok. 600 osób.

d1huphu

Gdy komornik z Radomia, który wykonał wyrok eksmisji, dowiedział się, że oboje są poważnie chorzy, zgłosił się do Ośrodka Interwencji Kryzysowej i zadeklarował pomoc. Postanowił, że opłaci im wynajem mieszkania do czasu, aż miasto przyzna rodzinie lokal socjalny.

Włodzimierz Wolski, dyrektor Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Radomiu mówi, że "nie spotkał się z takim przypadkiem w Polsce".

Źródło: wyborcza.pl

d1huphu

Podziel się opinią

Share

d1huphu

d1huphu
Więcej tematów