Trwa ładowanie...

Niepołomice. Napad na jubilera. Skradziono biżuterię wartą 350 tys. zł

Policjanci Wydziału Kryminalnego i Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie oraz kryminalni z KPP w Wieliczce zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy napadli na jubilera w Niepołomicach. Skradziono biżuterię o wartości około 350 tys. złotych.

Share
Niepołomice. Napad na jubilera. Skradziono biżuterię wartą 350 tys. zł
Niepołomice. Napad na jubilera. Skradziono biżuterię wartą 350 tys. zł
d2wje48

Zatrzymani mężczyźni są w wieku 36 i 43 lat. Obaj to mieszkańcy Krakowa. Jak się okazało, sprawcy planowali już kolejny napad, tym razem na jubilera w Bochni.

Mężczyźni napadli na jubilera w Niepołomicach 9 grudnia 2020 roku. Około godziny 9:15 do salonu jubilerskiego wszedł pierwszy z nich z zamiarem zakupu zegarka. Zwabił sprzedawczynię do drugiego pomieszczenia, gdzie ją obezwładnił, grożąc nożem. Po chwili do lokalu wszedł drugi mężczyzna, mając już swobodny dostęp do biżuterii. Mężczyźni zrabowali łącznie 7 palet z zawartością złotych łańcuszków o wartości około 350 tys. złotych, po czym wybiegli z budynku, odjeżdżając pojazdem marki Volvo.

d2wje48

Na miejscu od razu pojawili się policjanci. Grupa procesowa przeprowadziła oględziny, zabezpieczając dużą liczbę śladów pozostawionych na miejscu zdarzenia przez napastników. Przesłuchano również świadków oraz zabezpieczono monitoring, po czym rozpoczęto typowania i intensywne poszukiwania sprawców.

Zobacz też: Daniel Obajtek. Kolejna publikacja "Gazety Wyborczej". Włodzimierz Czarzasty komentuje

Niepołomice. Napad na jubilera

Do wsparcia działań wielickich policjantów włączyli się również funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Działania podjęte przez policjantów, m.in. sporządzenie portretów pamięciowych pozwoliły na wytypowanie osób mogących mieć związek ze sprawą.

d2wje48

Do zatrzymania sprawców napadu na jubilera w Niepołomicach doszło 3 marca. Podczas zatrzymania policjanci z KWP w Krakowie oraz funkcjonariusze z Wieliczki zabezpieczyli pojazd, a także odzież, którą złodzieje mieli na sobie w trakcie napadu. Mężczyźni usłyszeli zarzuty rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia, za co grozi im od 3 lat więzienia. Wobec podejrzanych sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Źródło: wieliczkacity.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2wje48

Podziel się opinią

Share
d2wje48
d2wje48
Więcej tematów