Trwa ładowanie...

Dym nad Mediolanem. Niepokojące doniesienia z Włoch

Płonące samochody i słup czarnego dymu nad miastem. Zdjęcia z Mediolanu na północy Włoch obiegają media. Ze wstępnych informacji wynika, że eksplodował samochód dostawczy przewożący butle z gazem.

Kłęby dymu na Mediolanem. W mieście doszło do wybuchuKłęby dymu na Mediolanem. W mieście doszło do wybuchuŹródło: Twitter, fot: WP
d2xs2hx
d2xs2hx

Ze wstępnych informacji wynika, że w centrum Mediolanu eksplodował zaparkowany samochód. W mieście było słychać słychać poważny wybuch, a w ogniu stanęło kilka samochodów.

Według relacji pierwszych świadków wszystko zaczęło się od furgonetki przewożącej butle z tlenem. Przechodnie, cytowani przez reporterów z corriere.it, czyli portalu "Corriere della Sera" widzieli, jak jeden z zbiorników zapala się, a potem nastąpiła potężna eksplozja. Do tej pory wiadomo, że co najmniej cztery osoby zostały ranne.

Wybuch w Mediolanie

Serwis skytg24.it podaje, że wybuch miał miejsce w rejonie Porta Romana w centrum miasta. Corriere.it precyzuje, że ogień objął co najmniej cztery samochody zaparkowane na ulicy, pobliską aptekę oraz mieszkania w pobliskim budynku.

Na miejscu jest karetka pogotowia i straż pożarna. Policja otoczyła teren kordonem. Ewakuowano przedszkole i szkołę przy via Vasari oraz budynek pod numerem 19 przy via Pier Lombardo.

Włoskie media podają, że w ogniu stanęły też stojące po obu stronach ulicy motorowery. Wypełnione benzyną maszyny błyskawicznie zajęły się płomieniami podsycając pożar. W Mediolanie trwa akcja ratownicza, służby odcięły zagrożony fragment miasta.

d2xs2hx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

d2xs2hx
Więcej tematów