Trwa ładowanie...

Nieoficjalnie: nowe obostrzenia od soboty. Hotele i maseczki w agendzie

Pojawiają się nieoficjalne informacje dotyczące nowych obostrzeń, które obowiązywać będą od marca. Restrykcje będą dotyczyły maseczek, a także regionalnego zamykania hoteli.
Share
Nowe obostrzenia już od soboty? Nieoficjalne informacje o planowanych zmianach
Nowe obostrzenia już od soboty? Nieoficjalne informacje o planowanych zmianachŹródło: PAP
d3csnhg

Stoki narciarskie otwarte. Takie ma być stanowisko rządu. Jak informuje RMF FM o wyciągów stoków przesądzić miała pogoda. Wzrost temperatury i pogorszenie się warunków narciarskich zdaniem rządzących zniechęcą Polaków, do wyjazdów w celu szusowania po stokach.

Nowe obostrzenia od marca. W życie wchodzi regionalizacja

Kolejne nieoficjalne informacje dotyczą regionalizacji obostrzeń. Z przekazanych przez RMF FM nowin wynika, że hotele w niektórych obszarach mogą zostać zamknięte. O tym, czy ten rodzaj działalności w danym regionie będzie dopuszczony, decydować ma liczba nowych przypadków w danym regionie.

d3csnhg

Regionalizacja nowych obostrzeń ma oznaczać również miejscowe zamykanie kin, teatrów, basenów i pozostałych obiektów sportowych. W miejscach z najwyższą liczbą nowych przypadków nie będzie również mowy o powrocie do szkół starszych roczników, a wręcz przeciwnie. Do nauki zdalnej powrócą młodsi uczniowie.

Nowe obostrzenia już od soboty. Maseczki tak, przyłbice nie

Pewne jest już, że nowe obostrzenia sprawią, że maseczki staną się jedynym dozwolonym środkiem do zasłaniania ust i nosa. Korzystanie z przyłbic, szalików, a także innych elementów odzieży będzie zabronione.

Informację dotyczącą maseczek w środę rano w programie "Tłit" potwierdził rzecznik prasowy Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz. - Nie ma odwrotu. Zakaz używania tego typu osłon (przyłbic, szalików, kominów, chust i bandan - przyp. red.) będzie kategoryczny z jednoczesną rekomendacją, czego powinniśmy używać. Ta rekomendacja będzie bardziej na miękko, a zakaz na twardo. Chcielibyśmy to wprowadzić od najbliższej soboty - zdradził Andrusiewicz.

d3csnhg

Dodatkowo możemy spodziewać się zmian w kwestii kwarantanny. Osoby przekraczające naszą południową granicę będą poddawane 10-dniowej kwarantannie. Będzie do dotyczyć zarówno podróżnych z Czech i Słowacji, jak i tych, którzy przez te kraje przejadą tranzytem. Sposobem na uniknięcie kwarantanny będzie przedstawienie negatywnego testu na koronawirusa.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3csnhg

Podziel się opinią

Share
d3csnhg
d3csnhg
Więcej tematów