Trwa ładowanie...

Niemka o polskich neonazistach: Jak oni mogą być dumni z Hitlera?

Szokujący reportaż o polskich neonazistach wywołał ostrą reakcję najważniejszych osób w państwie, gorącą dyskusję w mediach i śledztwo. Zapytaliśmy studentkę z Niemiec, jak ocenia polskich zwolenników Adolfa Hitlera. - Wygląda na to, że nienawidzą swojej kultury - mówi Verena.

Share
Niemka o polskich neonazistach: Jak oni mogą być dumni z Hitlera?
Źródło: TVN, fot: Superwizjer
d84e6si

Piotr Barejka, Wirtualna Polska: Dziennikarze ujawnili ostatnio, jak działają polscy neonaziści. Pokazali szokujące obrazy, na których widać, jak świętują urodziny Adolfa Hitlera. Pojawiły się one już w niemieckich mediach?

*Verena Wagner: *Jeszcze nie, ale to najbardziej absurdalna rzecz, o jakiej w życiu słyszałam. Polski neonazista - to nawet brzmi jak oksymoron. Słyszałam o niemieckich neonazistach, którzy świętują urodziny Hitlera, ale o polskich nigdy. To jest szalone.

Dlaczego to najbardziej absurdalna rzecz?

Ponieważ to obłęd, żeby Polacy świętowali urodziny człowieka, który zniszczył cały ich kraj. Przecież Hitler zachowywał się tak, jakby Polacy byli warci mniej niż nic. Naziści mordowali całe rodziny, zabili miliony osób, próbowali zniszczyć polską kulturę i tradycję.

Jednak zwolennicy Adolfa Hitlera w Polsce istnieją.

Nie potrafię nawet wyobrazić sobie, jakie mogą być ich motywacje. Wygląda na to, że polscy neonaziści nienawidzą polskiej kultury. Jeżeli już chcą kogoś wychwalać, to może niech wybiorą osobę, która zrobiła cokolwiek dobrego dla polskiej historii.

Niemieccy neonaziści płaczą po kimś, kto chciał stworzyć wielkie i silne Niemcy. Dlatego wydaje mi się, że oni mają jakiekolwiek podstawy, chociaż ich myślenie i tak jest chore. Nie może być akceptowane. Ale jak Polacy mogą być dumni z czegokolwiek, co Hitler zrobił? Tego już zupełnie nie rozumiem.

Zobacz też: Jacek Żakowski: reakcja władz była szybka. Ważniejszy jest jeden z bohaterów reportażu

d84e6si

Podziel się opinią

Share
d84e6si
d84e6si
Więcej tematów