Trwa ładowanie...
d1pcxtl
d1pcxtl
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Niemieckie MSZ: Gruzja pogwałciła prawo międzynarodowe

Gruzja "pogwałciła prawo międzynarodowe", próbując rozwiązać za pomocą wojska kryzys powstały wokół prorosyjskiej separatystycznej Osetii Południowej - oświadczył niemiecki wiceminister spraw zagranicznych Gernot Erler.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1pcxtl

Zastępca szefa niemieckiej dyplomacji, wypowiadając się dla radia NDR Info, dostrzegał coraz bardziej niepokojące sygnały, że prezydent Gruzji chce uregulować za pomocą wojska rozbieżności z separatystyczną prowincją. Walki, które wybuchły stanowią zdaniem Erlera zerwanie nadzorowanego przez siły międzynarodowe zawieszenia broni z 1992 roku.

W tej mierze ten, kto podejmuje próbę działania z użyciem wojska, narusza prawo międzynarodowe - powiedział Erler.

Wiceminister jest członkiem Partii Socjaldemokratycznej (SPD), podobnie jak szef niemieckiej dyplomacji Frank-Walter Steinmeier.

d1pcxtl

Niemiecki wiceminister wyraził zrozumienie dla rosyjskiej reakcji na wydarzenia w regionie, który - jak zauważył - należy dziś do Gruzji, ale jest utrzymywany gospodarczo przez Rosję.

Podczas gdy wielu niemieckich polityków socjaldemokratycznych odnosi się krytycznie do działań Tbilisi, pani kanclerz Angela Merkel i czołowi niemieccy eksperci w dziedzinie polityki zagranicznej zarzucają Rosji, że "nie zachowała się w sposób neutralny".

Zdaniem jednego z najwybitniejszych, Eckarta von Klaedena, Moskwa powinna była zachować neutralność i nie przyczyniać się do eskalacji konfliktu.

d1pcxtl

Podziel się opinią

Share

d1pcxtl

d1pcxtl
Więcej tematów