Trwa ładowanie...
ycipk-yglumb
ycipk-yglumb
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Niemieckie MSZ: Gruzja pogwałciła prawo międzynarodowe

Gruzja "pogwałciła prawo międzynarodowe", próbując rozwiązać za pomocą wojska kryzys powstały wokół prorosyjskiej separatystycznej Osetii Południowej - oświadczył niemiecki wiceminister spraw zagranicznych Gernot Erler.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
ycipk-yglumb

Zastępca szefa niemieckiej dyplomacji, wypowiadając się dla radia NDR Info, dostrzegał coraz bardziej niepokojące sygnały, że prezydent Gruzji chce uregulować za pomocą wojska rozbieżności z separatystyczną prowincją. Walki, które wybuchły stanowią zdaniem Erlera zerwanie nadzorowanego przez siły międzynarodowe zawieszenia broni z 1992 roku.

W tej mierze ten, kto podejmuje próbę działania z użyciem wojska, narusza prawo międzynarodowe - powiedział Erler.

Wiceminister jest członkiem Partii Socjaldemokratycznej (SPD), podobnie jak szef niemieckiej dyplomacji Frank-Walter Steinmeier.

ycipk-yglumb

Niemiecki wiceminister wyraził zrozumienie dla rosyjskiej reakcji na wydarzenia w regionie, który - jak zauważył - należy dziś do Gruzji, ale jest utrzymywany gospodarczo przez Rosję.

Podczas gdy wielu niemieckich polityków socjaldemokratycznych odnosi się krytycznie do działań Tbilisi, pani kanclerz Angela Merkel i czołowi niemieccy eksperci w dziedzinie polityki zagranicznej zarzucają Rosji, że "nie zachowała się w sposób neutralny".

Zdaniem jednego z najwybitniejszych, Eckarta von Klaedena, Moskwa powinna była zachować neutralność i nie przyczyniać się do eskalacji konfliktu.

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-yglumb

ycipk-yglumb
ycipk-yglumb