Trwa ładowanie...
niemcy
Kamil Sikora
07-04-2018 19:35

Niemieckie media: Tragedia w Muenster to nie zamach. Sprawcą Niemiec z kłopotami psychicznymi

W mieście Muenster w północno-zachodnich Niemczech kierowca wjechał w ogródek kawiarniany. Zginęło dwoje turystów, a sprawca popełnił samobójstwo. Rannych jest około 50 osób, w tym 6 ciężko. Sprawcą ma być niekarany 48-letni Niemiec z problemami psychicznymi.

Share
Niemieckie media: Tragedia w Muenster to nie zamach. Sprawcą Niemiec z kłopotami psychicznymiŹródło: Reuters, fot: NonstopNews
d3szzs7

Gdy w sobotnie popołudnie pojawiły się pierwsze doniesienia o tym, że w Niemczech kierowca wjechał w ogródek kawiarniany, błyskawicznie przesądzono, że to zamach. Niemieckie służby tego nie potwierdzają, choć przebieg wypadku przypomina ataki w Berlinie, Londynie czy w Nicei. Jednak "Sueddeutsche Zeitung" podaje, że sprawcą był 48-letni niekarany wcześniej Niemiec, który zmagał się z problemami psychicznymi. Tuż przed godz. 20 niemiecka policja poinformowała oficjalnie, że atak nie ma podłoża terrorystycznego.

Tuż przed godz. 15.30 sprawca ataku wjechał w kawiarniany ogródek niespełna 300-tysięcznego miasta Muenster w Nadrenii Północnej - Westfalii. Zginęły 2 osoby (początkowo mówiono o trzech). Nie żyje również sam sprawca, który popełnił samobójstwo na miejscu wypadku. Rannych jest około 20 osób, z czego 6 poważnie. Na starówkę ściągnięto karetki, poderwano też do lotu śmigłowce ratownicze. Miejskie szpitale ściągnęły pracowników z domów. W mieście zorganizowano zbiórkę krwi. Policja zaapelowała do mieszkańców, by nie przychodzili w okolice zdarzenia, a jeśli to możliwe po prostu zostali w domach.

Mężczyzna jechał mini-busem, najprawdopodobniej był to Volkswagen Transporter. Po ataku informowano, że samochodem jechały dwie, a nawet trzy osoby, a policja ściga pozostałych pasażerów. Zostały one jednak zdementowane. Policja przeszukała mieszkanie mężczyzny, w którym znaleziono podejrzany pakunek. Nie ma jednak informacji, czy to bomba. Pojawiły się doniesienia, że bombę znaleziono w samochodzie, a liczba ofiar mogła być znacznie większa, gdyby ładunek wybuchł. Ta informacja nie także znalazła jeszcze potwierdzenia.

d3szzs7

Polski konsulat w Kolonii jest w kontakcie z niemieckimi władzami, próbują ustalić czy wśród ofiar i poszkodowanych są Polacy. Na razie nie ma takich informacji.

d3szzs7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3szzs7
d3szzs7
Więcej tematów