Nasz DziennikZamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
niemcy
27-07-2008 (00:40)

Niemiecki MSZ nie tytułuje już Bartoszewskiego profesorem

Niemieckie Ministerstwo Spraw Zagranicznych
na swojej stronie internetowej, prezentując życiorys polskiego
pełnomocnika rządu Donalda Tuska do spraw kontaktów polsko-niemieckich, Władysława Bartoszewskiego, usunęło tytuł profesora
sprzed jego nazwiska - pisze "Nasz Dziennik".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Niemiecki MSZ nie tytułuje już Bartoszewskiego profesorem
(AFP)

Gazecie nie udało się oficjalnie dowiedzieć w biurze prasowym niemieckiego MSZ, jaki był konkretny powód usunięcia wyrazu "profesor" sprzed nazwiska polskiego polityka, pomimo, iż jeszcze kilka dni temu na tej samej stronie (w tym samym miejscu) niemieckie MSZ prezentując Bartoszewskiego, pisało o nim jako o profesorze.

Nieoficjalnie "Nasz Dziennik" dowiedział się, że usunięcie tytułu "profesor" sprzed nazwiska Władysława Bartoszewskiego jest konsekwencją interwencji jednego z obywateli, który zwrócił uwagę twórcom strony niemieckiego MSZ, że tytuł profesora w Niemczech przysługuje jedynie po spełnieniu odpowiednich warunków prawno- akademickich, które w tym przypadku nie zostały spełnione.

Najwyraźniej interwencja okazała się skuteczna - zauważa gazeta - ponieważ na oficjalnych stronach niemieckiej dyplomacji Władysław Bartoszewski nie jest już tytułowany profesorem.

Pełnomocnik rządu Donalda Tuska formalnie posiada średnie wykształcenie - stwierdza "Nasz Dziennik".

Polub WP Wiadomości