Trwa ładowanie...
dsa64x2
Niemiecki konwój z pomocą dla Ukrainy opuścił Polskę
x-news/TVN 24

Niemiecki konwój z pomocą dla Ukrainy opuścił Polskę

Niemiecki konwój z pomocą humanitarną dla Ukrainy przekroczył granicę w Dorohusku-Jagodzinie. Ponad 100 ciężarówek przez 4 dni jechało przez terytorium naszego kraju w mniejszych grupach. Konwój połączył się na granicy i wspólnie przeszedł odprawę. Do Donbasu wiezie przenośne kuchenki, grzejniki, generatory prądu, zbiorniki na wodę, odzież i łóżka. Został wysłany przez niemiecką Federalną Agencję Pomocy Technicznej. Jego wartość sięga 10 mln euro.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
dsa64x2

Jak poinformowała rzeczniczka komendanta głównego Straży Granicznej Agnieszka Golias, odprawa prowadzona była zarówno przez polskich, jak i ukraińskich strażników granicznych i celników, po polskiej stronie. Rozpoczęto ją jeszcze w poniedziałek o godzinie 21.45.

Golias wyjaśniła, że wspólne działania znacznie skróciły odprawę ciężarówek. Tuż po godz. 10 konwój zaczął przekraczać granicę.

dsa64x2

Przejazd przez Polskę 112 ciężarówek rozpoczął się 2 października br. Polskie służby nie chciały ujawniać szczegółów trasy m.in. ze względu na bezpieczeństwo. Według nieoficjalnych informacji ciężarówki jechały od Świecka, drogą A2 i później w kierunku Lublina i Dorohuska.

Rzecznik komendanta głównego policji Mariusz Sokołowski powiedział, że przejazd przebiegł bez zakłóceń.

- Byliśmy w stałym w kontakcie z organizatorem, z naszą Strażą Graniczną, Służbą Celną. W niektórych miejscach, między innymi w miastach, policjanci pilotowali przejazd konwoju, tak by odbywał się on bezpiecznie i z jak najmniejszymi utrudnieniami dla innych użytkowników dróg - zaznaczył Sokołowski.

dsa64x2

Podziel się opinią

Share
dsa64x2
dsa64x2
Więcej tematów