Trwa ładowanie...
d47d6av
Niemiecki konwój z pomocą dla Ukrainy opuścił Polskę
x-news/TVN 24Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Niemiecki konwój z pomocą dla Ukrainy opuścił Polskę

Niemiecki konwój z pomocą humanitarną dla Ukrainy przekroczył granicę w Dorohusku-Jagodzinie. Ponad 100 ciężarówek przez 4 dni jechało przez terytorium naszego kraju w mniejszych grupach. Konwój połączył się na granicy i wspólnie przeszedł odprawę. Do Donbasu wiezie przenośne kuchenki, grzejniki, generatory prądu, zbiorniki na wodę, odzież i łóżka. Został wysłany przez niemiecką Federalną Agencję Pomocy Technicznej. Jego wartość sięga 10 mln euro.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d47d6av

Jak poinformowała rzeczniczka komendanta głównego Straży Granicznej Agnieszka Golias, odprawa prowadzona była zarówno przez polskich, jak i ukraińskich strażników granicznych i celników, po polskiej stronie. Rozpoczęto ją jeszcze w poniedziałek o godzinie 21.45.

Golias wyjaśniła, że wspólne działania znacznie skróciły odprawę ciężarówek. Tuż po godz. 10 konwój zaczął przekraczać granicę.

d47d6av

Przejazd przez Polskę 112 ciężarówek rozpoczął się 2 października br. Polskie służby nie chciały ujawniać szczegółów trasy m.in. ze względu na bezpieczeństwo. Według nieoficjalnych informacji ciężarówki jechały od Świecka, drogą A2 i później w kierunku Lublina i Dorohuska.

Rzecznik komendanta głównego policji Mariusz Sokołowski powiedział, że przejazd przebiegł bez zakłóceń.

- Byliśmy w stałym w kontakcie z organizatorem, z naszą Strażą Graniczną, Służbą Celną. W niektórych miejscach, między innymi w miastach, policjanci pilotowali przejazd konwoju, tak by odbywał się on bezpiecznie i z jak najmniejszymi utrudnieniami dla innych użytkowników dróg - zaznaczył Sokołowski.

d47d6av

Podziel się opinią

Share

d47d6av

d47d6av
Więcej tematów