Trwa ładowanie...
Niemiecka prokuratura: Andreas Lubitz szukał informacji o metodach samobójstwa

Niemiecka prokuratura: Andreas Lubitz szukał informacji o metodach samobójstwa

Andreas Lubitz, drugi pilot tragicznego lotu 9525, który rozbił się we Francji, miał szukać przez internet informacji o metodach popełnienia samobójstwa, a także zabezpieczeniach drzwi kokpitu - podaje agencja Associated Press, powołując się na prokuratorów w Duesseldorfie.
Share
d3szaun

Jak podaje AP, niemieccy śledczy znaleźli w mieszkaniu Andreasa Lubitza jego tablet i prześledzili historię wyszukiwania przeglądarki od 16 do 23 marca, czyli w przeddzień katastrofy. Mężczyzna szukał stron internetowych z informacjami o tym, w jaki sposób można odebrać sobie życie. Wyszukiwał także danych o drzwiach do kabiny pilotów i o montowanych w nich zabezpieczeniach - opisuje z kolei Informacyjna Agencja Radiowa.

To właśnie drugi pilot samolotu Germanwings jest podejrzewany o umyślne rozbicie maszyny. Francuscy śledczy, którzy także badają okoliczności tragedii, informowali wcześniej, że Lubitz zamknął się w kabinie pilotów - wykorzystał przy tym mechanizm blokowania drzwi do kokpitu, uniemożliwiając wejście do środka kapitanowi samolotu. W katastrofie we francuskich Alpach zginęło 150 osób.

d3szaun

Zobacz również wideo: Lubitz miał skłonności samobójcze.

W czwartek znaleziono drugą czarną skrzynkę samolotu (czytaj więcej).

W reakcji na katastrofę wiele linii lotniczych wprowadziło zasadę, że w kabinie pilotów zawsze muszą przebywać dwie osoby. W Niemczech dyskutuje się tymczasem o tym, czy nie powinno się zrezygnować z opancerzonych drzwi do kokpitu.

d3szaun

Podziel się opinią

Share
d3szaun
d3szaun
Więcej tematów