Trwa ładowanie...
d6rgu2g

Niemiecka policja przeprowadziła obławy w poszukiwaniu islamistów

• Niemiecka policja przeprowadziła obławy na islamistów w Północnej Nadrenii-Westfalii
• Akcja odbyła się na wniosek niemieckiej prokuratury generalnej
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Niemiecka policja przeprowadziła obławy w poszukiwaniu islamistów
(PAP/EPA, Fot: Marcel Kush)
d6rgu2g

Agencja dpa podała, że szczegóły na ten temat nie są na razie znane. Natomiast dziennik "Westdeutsche Allgemeine Zeitung" podaje, że akcja wymierzona była w muzułmańskich duchownych, podejrzanych o rekrutowanie bojowników dla organizacji Państwo Islamskie.

Świadkowie obławy zaobserwowali jednostki policyjne między innymi przy przeszukiwaniu w Duisburgu biura podróży o tureckiej nazwie.

Portal internetowy DerWesten poinformował, że właściciel biura podróży w Duisburgu podejrzany jest o kontakty z dwoma nieletnimi, którzy mieli dokonać zamachu na dom modlitwy sikhijskiej wspólnoty religijnej w Essen, czemu on jednak zaprzecza.

d6rgu2g

Także w Dortmundzie policyjna rzeczniczka potwierdziła przeprowadzenie przeszukań, ale w sprawie szczegółów odesłała do prokuratury generalnej, która na razie milczy na ten temat. Obława odbyła się również w Hildesheim w Dolnej Saksonii, co potwierdziła rzeczniczka policji.

We wtorek poinformowano, że w landzie Nadrenia-Palatynat zatrzymano młodego Syryjczyka podejrzanego o działalność terrorystyczną. Władze zdementowały jednak medialne informacje, że chodzi o wysokiego rangą przedstawiciela Państwa Islamskiego.

W lipcu doszło w Niemczech do dwóch zamachów terrorystycznych przeprowadzonych przez sympatyków Państwa Islamskiego. Kilkanaście osób zostało rannych.

d6rgu2g

Podziel się opinią

Share
d6rgu2g
d6rgu2g
Więcej tematów