Trwa ładowanie...

Niemiecka policja przeprowadziła obławy w poszukiwaniu islamistów

• Niemiecka policja przeprowadziła obławy na islamistów w Północnej Nadrenii-Westfalii
• Akcja odbyła się na wniosek niemieckiej prokuratury generalnej

Share
Niemiecka policja przeprowadziła obławy w poszukiwaniu islamistówŹródło: PAP/EPA, fot: Marcel Kush
dpr77x5

Agencja dpa podała, że szczegóły na ten temat nie są na razie znane. Natomiast dziennik "Westdeutsche Allgemeine Zeitung" podaje, że akcja wymierzona była w muzułmańskich duchownych, podejrzanych o rekrutowanie bojowników dla organizacji Państwo Islamskie.

Świadkowie obławy zaobserwowali jednostki policyjne między innymi przy przeszukiwaniu w Duisburgu biura podróży o tureckiej nazwie.

Portal internetowy DerWesten poinformował, że właściciel biura podróży w Duisburgu podejrzany jest o kontakty z dwoma nieletnimi, którzy mieli dokonać zamachu na dom modlitwy sikhijskiej wspólnoty religijnej w Essen, czemu on jednak zaprzecza.

dpr77x5

Także w Dortmundzie policyjna rzeczniczka potwierdziła przeprowadzenie przeszukań, ale w sprawie szczegółów odesłała do prokuratury generalnej, która na razie milczy na ten temat. Obława odbyła się również w Hildesheim w Dolnej Saksonii, co potwierdziła rzeczniczka policji.

We wtorek poinformowano, że w landzie Nadrenia-Palatynat zatrzymano młodego Syryjczyka podejrzanego o działalność terrorystyczną. Władze zdementowały jednak medialne informacje, że chodzi o wysokiego rangą przedstawiciela Państwa Islamskiego.

W lipcu doszło w Niemczech do dwóch zamachów terrorystycznych przeprowadzonych przez sympatyków Państwa Islamskiego. Kilkanaście osób zostało rannych.

dpr77x5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dpr77x5
dpr77x5
Więcej tematów