Trwa ładowanie...

Niemcy wypłacają nazistowskie emerytury. Świadczenia gwarantowane przez Hitlera otrzymuje ponad 2 tys. osób

Niemcy wypłacają nazistowskie emerytury. Świadczenia zagwarantowane przez kanclerza III Rzeszy, Adolfa Hitlera, otrzymuje do dziś ponad 2 tysiące osób.

Niemcy wypłacają nazistowskie emerytury. Świadczenia gwarantowane przez Hitlera otrzymuje ponad 2 tys. osóbŹródło: iStock.com
d31miid
d31miid

Niemcy wypłacają nazistowskie emerytury

Ministerstwo Pracy Niemiec potwierdziło, że do dziś ponad 2 tysiące osób otrzymuje emerytury zagwarantowane przez kanclerza III Rzeszy, Adolfa Hitlera. W odpowiedzi na pytanie agencji France Presse ujawniono dane, które wielu zszokowały. Według oficjalnych informacji 1532 osób z Europy co miesiąc otrzymuje wynagrodzenia za pracę na rzecz nazistów. Reszta osób pobierających świadczenia zamieszkuje inne kontynenty. Przebywają między innymi w krajach takich jak Brazylia, Argentyna czy Tajlandia.

Niemcy – ile wynoszą nazistowskie emerytury?

Nie można jednoznacznie określić, jak wysokie świadczenia wypłaca niemiecki rząd. Wiadomo, że Ministerstwo Pracy podało informacje dotyczące samej Belgii, gdzie wciąż przebywa 27 kolaborantów. Emerytura, która otrzymują, waha się pomiędzy 425 a 1275 euro. W informacjach, które przedstawiło ministerstwo, znajduje się także dementi dotyczące wypłacania środków osobom, które służyły w wojskach Waffen-SS. Jak informuje Najwyższy Czas, jest to forma odpowiedzi na głośny, medialny skandal, który wybuchł w Brukseli kilka miesięcy temu. Przypominamy, że wówczas zarówno prasa, jak i portale internetowe informowały o kilkudziesięciu byłych żołnierzach, którzy otrzymywali emerytury przysługujące im za działalność na froncie, podczas II wojny światowej.

d31miid
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d31miid
Więcej tematów