Trwa ładowanie...

Niemcy: Rekordowy odstrzał dzików w sezonie 2017/2018. "To zabezpieczenie przed ASF"

Jak podał Niemiecki Związek Łowiecki (Deutsche Jegdverband - DJV), w sezonie 2017/2018 odstrzelono na terenie Niemiec ponad 800 tysięcy dzików. Masowy odstrzał tych zwierząt miał być zabezpieczeniem przed rozwojem ASF (afrykańskiego pomoru świń).

Niemcy: Rekordowy odstrzał dzików w sezonie 2017/2018. "To zabezpieczenie przed ASF"Źródło: Shutterstock.com
d11ad5s
d11ad5s

Niemcy: Rekordowy odstrzał dzików

Myśliwi z Niemiec w sezonie łowieckim 2017/2018 zabili 836 865 dzików - to więcej aż o 42 procent niż w poprzednim sezonie. To rekordowy wynik w historii niemieckiego łowiectwa. DJV wyliczyło też, że na odstrzelenie takiej liczby dzików poświęcono aż 16,7 miliona godzin roboczych. Przeliczono także, że daje to kwotę 148 milionów euro (z uwzględnieniem płacy minimalnej).

Niemcy: To było zapobieganie przed rozwojem ASF

Jako powód masowego odstrzału dzików DJV podało chęć zapobieganiu rozprzestrzeniania się ASF. - Myśliwi przyczynili się w znacznym stopniu do prewencji przed afrykańskim pomorem świń. Jednak odstrzał nie jest jedynym środkiem zapobiegawczym - mówił Wolfgang Bethe, wiceprezes Niemieckiego Związku Łowieckiego.

DJV zauważyło też, że w rejonach, gdzie żyje mniej dzików, ASF rozprzestrzenia się dużo wolniej, a choroba może rozwijać się szybciej przez ludzi. Wirus ASF może być m.in. w transporcie artykułów żywnościowych zawierających zarazki, które następnie są zjadane przez dziki.

Dotychczas w Niemczech nie wykryto ognisk ASF.

DJV jednocześnie apeluje o zachowanie ostrożności na dworcach, parkingach i przejściach granicznych. Prosi o zamykanie pojemników na śmieci, budowę płotów uniemożliwiających dzikom migracje oraz prowadzenie kampanii informacyjnych i edukacyjnych dla kierowców i turystów.

d11ad5s
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d11ad5s
Więcej tematów