Trwa ładowanie...
d3itnuc
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Niemcy: podejrzany o terroryzm mężczyzna zatrzymany w Berlinie

Policjanci ze specjalnej jednostki antyterrorystycznej zatrzymali w Berlinie 30-letniego Turka, podejrzanego o przygotowywanie zamachu - podał niemiecki dziennik "Bild". Prokuratura potwierdziła zatrzymanie, do którego doszło w piątek.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Czarna flaga używana przez Państwo Islamskie i ich zwolenników
Czarna flaga używana przez Państwo Islamskie i ich zwolenników (AFP, Fot: Tauseef Mustafa)
d3itnuc

Mieszkający w Berlinie Murat S. powrócił w sierpniu do stolicy Niemiec po dłuższym pobycie w Syrii. Według prokuratury przeszedł tam 8-miesięczne przeszkolenie w zakresie posługiwania się bronią i materiałami wybuchowymi.

Szef Federalnego Urzędu Kryminalnego (BKA) Joerg Zierke powiedział posłom z parlamentarnej komisji spraw wewnętrznych, że dysponuje zdjęciami przedstawiającymi podejrzanego z bronią na tle czarnej flagi Państwa Islamskiego. Jak twierdzi "Bild", domniemany terrorysta miał ponadto brać udział w walkach po stronie dżihadystów z Państwa Islamskiego.

Prokuratura zarzuca zatrzymanemu udział w przygotowaniach do ciężkiego przestępstwa z użyciem przemocy skierowanego przeciwko strukturom państwa lub międzynarodowej organizacji poza granicami Niemiec. O ewentualnych planach zamachu w Berlinie nie ma na razie mowy - pisze agencja dpa.

d3itnuc

Władze rozważają obecnie przekazanie sprawy federalnemu prokuratorowi generalnemu.

Z danych policyjnych wynika, że około 400 osób wyjechało od ubiegłego roku z Niemiec do Syrii i Iraku, aby walczyć po stronie islamskich radykałów. 135 z nich wróciło do Niemiec; w 35 przypadkach istnieją konkretne przesłanki wskazujące na udział w walkach. Kilku podejrzanych zostało zatrzymanych.

d3itnuc

Podziel się opinią

Share

d3itnuc

d3itnuc
Więcej tematów