Trwa ładowanie...
d3zg9xi

Niemcy: drugie aresztowanie w związku z informacjami o możliwym ataku

• W Niemczech doszło do drugiego aresztowania w związku z informacjami o możliwym ataku islamistycznym
• Do aresztowania mężczyzny doszło w mieście Dinslaken (Nadrenia Północna-Westfalia)
• Władze uspokajają, że nie ma dowodów świadczących o konkretnych planach przeprowadzenia zamachu w RFN
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Niemcy: drugie aresztowanie w związku z informacjami o możliwym ataku
(PAP/EPA, Fot: Marcel Kush)
d3zg9xi

Niemiecka policja aresztowała mężczyznę w związku ze śledztwem prowadzonym przeciw 24-letniemu Syryjczykowi, który, według otrzymanych przez służby informacji, miał planować islamistyczny atak w Niemczech - poinformowały władze.

Minister spraw wewnętrznych kraju związkowego Nadrenia Północna-Westfalia Ralf Jaeger przekazał, że środowe aresztowanie miało związek z "aktami przemocy" w Syrii. Uspokoił też, że nie ma dowodów świadczących o konkretnych planach przeprowadzenia ataku na terytorium RFN.

Jaeger zdementował również doniesienia niemieckich mediów, według których aresztowany w piątek syryjski uchodźca planował dokonać zamachu 26 sierpnia, na początku rozgrywek niemieckiej Bundesligi.

d3zg9xi

- Nie było konkretnych planów przeprowadzenia ataku w Nadrenii-Palatynacie ani w Nadrenii Północnej-Westfalii, a już zwłaszcza przeciw piłkarskiej Bundeslidze - podkreślił szef regionalnego MSW.

Rzecznik prokuratury w Duisburgu nie skomentował medialnych doniesień, że mężczyzna aresztowany w mieście Dinslaken (Nadrenia Północna-Westfalia) to również syryjski uchodźca.

24-letni uchodźca z Syrii został zatrzymany w piątek w miasteczku Mutterstadt w Nadrenii-Palatynacie, po otrzymaniu przez policję informacji, że planuje atak terrorystyczny. W opublikowanym we wtorek komunikacie poinformowano, że śledztwo nie znalazło dotąd dowodów na istnienie konkretnego zagrożenia.

Pod koniec lipca w Bawarii na południu Niemiec doszło do dwóch zamachów, do których przyznało się Państwo Islamskie: w pociągu pod Wuerzburgiem młody Afgańczyk zaatakował siekierą i nożem pasażerów, raniąc pięć osób, a w Ansbach uchodźca z Syrii wysadził się w powietrze, raniąc 15 osób.

d3zg9xi

Podziel się opinią

Share
d3zg9xi
d3zg9xi
Więcej tematów