Trwa ładowanie...

Niemcy deportowały 100 imigrantów. To dopiero początek?

100 egipskich imigrantów zostało odesłanych do Kairu. Jak twierdzą tamtejsi urzędnicy, to pierwsza tak ostra reakcja ze strony Niemiec. Eksperci prognozują, że kolejne deportacje są kwestią czasu.
Share
Angela Merkel zamierza zmienić postępowanie wobec imigrantów
Angela Merkel zamierza zmienić postępowanie wobec imigrantówŹródło: PAP
d1rwvxg

Egipscy imigranci zostali odesłani z Frankfurtu do Kairu w środę. Wydalonych z Niemiec na pokładzie samolotu eskortowało 50 policjantów, którzy wkrótce po lądowaniu powrócili do kraju. Deportowani zostali imigranci, których wnioski o azyl zostały odrzucone.

Kwestia imigrantów odgrywa coraz istotniejszą rolę na niemieckiej scenie politycznej. O zaostrzenie polityki wobec przybyszy z innych krajów apeluje nacjonalistyczna Alternatywa dla Niemiec, która w ubiegłorocznych wyborach do Bundestagu uzyskała 12 proc głosów. Problem dostrzegają także rządzący. Nowy gabinet Angeli Merkel, który zostanie zaprzysiężony w przyszłym tygodniu zapowiada, że będzie przeprowadzał deportacje osób przebywających w Niemczech nielegalnie, a także dążył do "dobrowolnych powrotów" imigrantów.

Innego postępowania wobec migrantów domagają się natomiast środowiska lewicowe, które opowiadają się za tym, by integrować ich z niemieckim społeczeństwem. Przeciwko deportacjom protestują również organizacje praw człowieka.

d1rwvxg

Źródło: abcnews.com

Zobacz także: Zaskakujący pomysł feministek. Reakcja Kempy

d1rwvxg

Podziel się opinią

Share
d1rwvxg
d1rwvxg
Więcej tematów