Trwa ładowanie...

Nielegalnie chcieli przekroczyć granicę z Białorusią. SG ujawnia

Straż Graniczna przekazała, że w sobotę z terytorium Białorusi do Polski chciało przedostać się 42 cudzoziemców. Byli to m.in. obywatele Nigerii, Somalii oraz Turcji. Pogranicznicy podsumowali także dane dot. przekraczania granicy z Ukrainą.

Cudzoziemcy nielegalnie chcieli przekroczyć granicę polsko-białoruskąCudzoziemcy nielegalnie chcieli przekroczyć granicę polsko-białoruskąŹródło: Straż Graniczna
d3ldd6e

Straż Graniczna poinformowała w mediach społecznościowych, że w sobotę 16 kwietnia do Polski z Białorusi próbowało się przedostać się nielegalnie 42 cudzoziemców.

Cudzoziemcy nielegalnie chcieli przekroczyć granicę z Białorusią

Pogranicznicy poinformowali o tym, że byli to cudzoziemcy m.in. z Turcji, Somali oraz Nigerii.

Największą grupę, która liczyła 14 osób, zatrzymano na odcinku placówki Straży Granicznej w Białowieży. Pozostali cudzoziemcy próbowali się przedostać na terenie chronionym przez służby z Szudziałowie i Czeremszy.

d3ldd6e

Straż Graniczna dodała także, że w kwietniu odnotowano łącznie 582 próby nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej.

Przypomnijmy, że od 30 czerwca 2022 r. obowiązuje rozporządzenie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracyjnych w sprawie wprowadzenia czasowego zakazu przebywania na terenie 183 miejscowości przy granicy z Białorusią w województwach podlaskim i lubelskim. Weszło ono w życie 2 marca jako przedłużenie poprzedniego, które obowiązywało od 1 grudnia 2021 r. do 1 marca 2022 r.

Zobacz też: Putin straszy, że zaatakuje NATO. Robi to w jasno określonym celu

Granica polsko-ukraińska. Nowe dane pograniczników

Straż Graniczna poinformowała na Twitterze również o tym, że od początku rosyjskiej inwazji, czyli 24 lutego, do Polski z Ukrainy przybyło 2,8 mln osób.

d3ldd6e

W sobotę pograniczny odprawili 18,2 tys. osób. Służby dodały, że jest to spadek o 21 proc. w porównaniu z piątkiem. Natomiast do Ukrainy 16 kwietnia z Polski wyjechało 22 tys. osób.

Źródło: Straż Graniczna, PAP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3ldd6e
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

d3ldd6e
Więcej tematów