Trwa ładowanie...
d382b4r

Niektórzy Polacy dostali już karty do głosowania

Dziś mija termin na złożenie wniosku dla osób, które chcą zagłosować w wyborach prezydenckich 10 maja poza miejscem zamieszkania. Ci, którzy zamierzali zagłosować korespondencyjnie, mogli zgłosić się w urzędzie gminy, w której wpisani są do rejestru wyborców, do dnia 27 kwietnia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Niektórzy Polacy dostali już karty do głosowania
(WP, Fot: Łukasz Szełemej)
d382b4r

W przypadku przeprowadzania ponownego głosowania wyborca, który nie zgłosił zamiaru głosowania korespondencyjnego do dnia 27 kwietnia, może po dniu pierwszego głosowania zgłosić zamiar głosowania korespondencyjnego w ponownym głosowaniu. Zamiar głosowania korespondencyjnego powinien być zgłoszony przez wyborcę w urzędzie gminy, w której wpisany jest do rejestru wyborców do dnia 14 maja.

Wyborca przebywający poza miejscem stałego lub czasowego zameldowania oraz wyborca nigdzie niezamieszkały, może wziąć udział w głosowaniu w miejscu czasowego pobytu, jeżeli złoży pisemny wniosek o dopisanie do spisu wyborców. Wniosek trzeba złożyć w urzędzie gminy, w której wyborca chce zagłosować. Dokument musi zawierać: nazwisko, imię (imiona), imię ojca, datę urodzenia, numer ewidencyjny PESEL oraz adres zamieszkania.

Jeżeli wyborca chce zagłosować w dowolnej komisji wyborczej może złożyć wniosek o wydanie zaświadczenia o prawie do głosowania. Należy zgłosić się osobiście, telefaksem lub elektronicznie w urzędzie miejskim lub gminy przypisanym do miejscowości zamieszkania do 8 maja. Zaświadczenie można odebrać osobiście lub poprzez osobę upoważnioną.

Osoby niepełnosprawne oraz starsze, po 75 roku życia do poniedziałku mogły upoważnić inną osobę do zagłosowania w ich imieniu.

Wybory prezydenckie już w najbliższą niedzielę.

d382b4r

Podziel się opinią

Share
d382b4r
d382b4r
Więcej tematów