Trwa ładowanie...
djx0n85

Niedźwiedzie się przebudziły. "Mogą być niebezpieczne"

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych informuje, że po zimowej drzemce bieszczadzkie niedźwiedzie zaczynają ruszać na żer. - Są głodne i mogą być niebezpieczne dla ludzi - podkreślają leśnicy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W Europie najwięcej niedźwiedzi brunatnych można spotkać m.in. na Słowacji, Węgrzech, w Rosji czy krajach skandynawskich
W Europie najwięcej niedźwiedzi brunatnych można spotkać m.in. na Słowacji, Węgrzech, w Rosji czy krajach skandynawskich (PAP/EPA)
djx0n85

Obecnie na Podkarpaciu żyje blisko 200 niedźwiedzi, czyli aż 90 proc. polskiej populacji.

Rzecznik prasowy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie Edward Marszałek podkreśla, że większość z nich wybudziła się już ze snu zimowego. Zwłaszcza w czasie niespodziewanego spotkania, mogą stanowić dla człowieka duże zagrożenie.

Eksperci pracujący w Bieszczadach podkreślają, że większość turystów obawia się wilków. Niedźwiedzie często postrzegane są jako te powolne i stanowiące mniejsze zagrożenie. - Nic bardziej mylnego - podkreślają przewodnicy z Podkarpacia.

djx0n85

Te w Bieszczadach groźniejsze od tatrzańskich

"Wśród bieszczadzkich niedźwiedzi, jak dotąd, nie występuje zjawisko zaniku instynktownego strachu i skłonności do przebywania w pobliżu ludzi" - informuje TVP Info. Zupełnie inaczej jest np. w przypadku niedźwiedzi tatrzańskich, które z czasem przyzwyczajają się do "towarzystwa" i widoku człowieka.

Przypomnijmy, że dorosłe osobniki niedźwiedzia brunatnego ważą ok. 300 kg, a największe okazy dochodzą nawet do 700 kg. Żyją do 50 lat i zaliczają się do zwierząt wszystkożernych. Należą do najbardziej niebezpiecznych drapieżników w Europie.

djx0n85

W weekend Wirtualna Polska informowała, że z niedźwiedziami nie ma żartów. Najlepszym dowodem na to był film opublikowany przez Mariusza Nędzyńskiego z Leśnictwa Sokoliki w Nadleśnictwie Stuposiany.

Mężczyzna spacerujący niedawno po lesie spotkał nagle niedźwiedzia, który bez chwili zastanowienia ruszył w jego stronę. "Nie śmiejcie się z moich wrzasków. Nie było żartów" - poinformował leśnik i opublikował w sieci nagranie z całego zajścia.

Źródło: TVP Info, WP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

djx0n85

Podziel się opinią

Share

djx0n85

djx0n85
Więcej tematów