Trwa ładowanie...
d1v8hkl

Niedziele handlowe 2020. Sklepy otwarte 7 czerwca. Czy będzie to niedziela handlowa?

Niedziela handlowa w 2020 roku przypada bardzo rzadko. W kalendarzu pozostały jeszcze tylko cztery takie niedziele na ten rok. Czy 7 czerwca to niedziela handlowa? Sprawdzamy, które sklepy tego dnia będą otwarte.
Share
Niedziele handlowe czerwiec 2020. Sklepy otwarte 7 czerwca. Czy to niedziela handlowa?
Niedziele handlowe czerwiec 2020. Sklepy otwarte 7 czerwca. Czy to niedziela handlowa?Źródło: WP
d1v8hkl

W 2019 roku mogliśmy zrobić zakupy w każdą ostatnią niedzielę danego miesiąca. W 2020 roku mamy jednak już tylko siedem niedziel handlowych.

Niedziele handlowe 2020 – kalendarz

Jest to spowodowane ustawą, która weszła w życie w styczniu bieżącego roku. W jej myśl, sklepy handlowe w 2020 roku mogą być otwarte tylko w siedem wybranych niedziel. Na razie były takie trzy: 26 stycznia, 5 kwietnia tuż przed Wielkanocą i 26 kwietnia. W kalendarzu pozostały jeszcze cztery terminy niedziel handlowych: 28 czerwca, 30 sierpnia, 13 grudnia i przed świętami Bożego Narodzenia 20 grudnia.

d1v8hkl

Tym samym w kwietniu i w grudniu mamy po dwie niedziele handlowe. Z kolei w kilku innych miesiącach nie ma żadnej takiej niedzieli. W czerwcu 2020 roku będzie jednak niedziela handlowa. Zgodnie z kalendarzem przypadnie 28 czerwca.

Zobacz wideo: Jarosław Gowin z ochroną. Polityk potwierdza doniesienia WP. "Zacząłem otrzymywać groźby"

Niedziele handlowe maj 2020. Sklepy otwarte 7 czerwca

7 czerwca nie będzie niedzielą handlową. Nie oznacza to jednak, że wszystkie sklepy będą zamknięte i nigdzie nie zrobimy zakupów. Zgodnie z ustawą, z zakazu handlu w niedzielę zwolnione są m. in. te placówki, w których za ladą stanie sam właściciel.

d1v8hkl

7 czerwca otwarte mogą być zatem: sklepy osiedlowe (jeśli sprzedaje właściciel), stacje paliw, sklepy działające na zasadzie francyzy np. Żabka oraz Carrefour Express (jeśli sprzedaje właściciel konkretnej placówki), apteki i lokale gastronomiczne.

Za nieprzestrzeganie zasad zakazu handlu przewidziane są surowe kary. Placówka może zostać ukarana mandatem w wysokości 1-5 tys. zł. Sprawa może również trafić do sądu, a tam kara wyniesie nawet 100 tys. zł.

d1v8hkl

Podziel się opinią

Share
d1v8hkl
d1v8hkl
Więcej tematów