Trwa ładowanie...
d28cyn7

Niedziele handlowe 2019. Czy 22 grudnia jest niedziela handlowa? A może będzie obowiązywał zakaz handlu?

Niedziela handlowa odbywa się tylko raz w miesiącu. Zakaz handlu we wrześniu nie będzie obowiązywał dopiero 29 września. Sprawdź, które sklepy będą otwarte w niedzielę 22 grudnia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Niedziele handlowe 2019. Czy 22 grudnia jest niedziela handlowa? A może będzie obowiązywał zakaz handlu?
Niedziele handlowe 2019. Czy 22 grudnia jest niedziela handlowa? A może będzie obowiązywał zakaz handlu? (iStock.com)
d28cyn7

Wiele zapracowanych osób zastanawia się dziś, czy jutro jest niedziela handlowa. Niestety nie mamy dla nich dobrych informacji. Zgodnie z ustawą zakazującą handlu w niedzielę najbliższa niedziela handlowa odbędzie się 29 września.

Zgodnie z ustawą ograniczającą handel, niedziele handlowe odbywają się tylko w ostatnią niedzielę miesiąca. Wyjątkiem od tej zasady był kwiecień, kiedy to zakupy zrobiliśmy 14 kwietnia, czyli na tydzień przed Wielkanocą. Podobna sytuacja będzie miała miejsce w grudniu. Zakupy zrobimy wtedy 29 grudnia (ostatnia niedziela miesiąca) oraz 15 i 22 grudnia.

Niedziele handlowe 2019. Które sklepy będą jutro otwarte?

Niedziela handlowa we wrześniu odbędzie się dopiero 29 września. Wszystkie pozostałe niedziele będą niedzielami niehandlowymi. Nie oznacza to jednak, że 22 września wszystkie sklepy będą nieczynne. Zakupy będzie można jutro zrobić w nielicznych sklepach. Zakaz handlu w niedziele nie obowiązuje:

  • w aptekach
  • w kwiaciarniach
  • w sklepach działających na zasadzie franczyzy (np. Żabka, Carrefour Express)
  • w placówkach pocztowych
  • na stacjach paliw
  • w sklepach osiedlowych, jeśli klientów obsłuży właściciel lokalu
  • w punktach gastronomicznych
  • w miejscach rozrywki

Kara za nieprzestrzeganie zakazu handlu w niedzielę może być dotkliwa. Inspektor Pracy może nałożyć na placówkę karę w wysokości od tysiąca do 5 tys. zł. Może również przekazać sprawę do sądu, a ten wymierzyć karę wynoszącą nawet 100 tys. zł.

d28cyn7

Podziel się opinią

Share

d28cyn7

d28cyn7
Więcej tematów