Trwa ładowanie...

Niedziela handlowa 6 grudnia. Jest decyzja, Andrzej Duda potwierdził

Niedziela handlowa 6 grudnia - już wszystko jasne. Prezydent Andrzej podpisał ustawę. To oznacza, że w najbliższe sobotę i niedzielę zrobimy zakupy.
Share
Niedziela handlowa 6 grudnia. Prezydent Andrzej Duda zdecydował
Niedziela handlowa 6 grudnia. Prezydent Andrzej Duda zdecydowałŹródło: Flickr
d3juurz

Najpierw Senat bez poprawek przyjął ustawę o handlowej niedzieli 6 grudnia. Teraz swój podpis pod ustawą złożył prezydent Andrzej Duda.

Tym samym zdecydował, że w niedzielę 6 grudnia wszystkie sklepy będą mogły być otwarte. To pozytywna odpowiedź na apele organizacji branżowych, zrzeszających sprzedawców i sieci handlowe. Handlowcy są poszkodowani z powodu wprowadzonych przez rząd restrykcji, które miały zahamować rozprzestrzenianie się koronawirusa.

Co więcej, handlowa niedziela 6 grudnia pomoże rozłożyć ruch klientów, których w okresie przedświątecznym będzie więcej niż zwykle. Dwie kolejne niedziele - 13 i 20 grudnia będą handlowe.

d3juurz

Przypomnijmy, że zapis o zniesieniu zakazu handlu w niedzielę 6 grudnia znalazł się w noweli ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Niedziele handlowa 6 grudnia budziła emocje

Nie brakowało głosów krytycznych. Politycy zwracali uwagę, że rządzący zajmują się sprawą zbyt późno. - Handel to nie jest wyspa oderwana od innych obszarów: od transportu, logistyki, producentów. To nie jest tak, że jeśli ludzie z soboty na niedzielę dowiedzą się, że 6 grudnia jest handlowym dniem, to będą mieć czas na podpisanie umów i dostarczenie towaru – mówił w Senacie Adam Szejnfeld z KO.

Koronawirus z Polsce i na świecie. Zobacz mapę. Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3juurz

Podziel się opinią

Share
d3juurz
d3juurz
Więcej tematów