Trwa ładowanie...

Niedziela Handlowa 23 czerwca – czy w niedzielę obowiązuje zakaz handlu? Sklepy otwarte 23 czerwca

Niedziela Handlowa 23 czerwca. Sprawdź, czy w najbliższą niedzielę obowiązuje zakaz handlu i gdzie tego dnia można zrobić zakupy.

Niedziela Handlowa 23 czerwca – czy w niedzielę obowiązuje zakaz handlu? Sklepy otwarte 23 czerwcaŹródło: Fotolia, fot: kzenon
d1eg63i
d1eg63i

Niedziela Handlowa 23 czerwca – czy sklepy będą otwarte?

Przypominamy, że od 2019 niedziele handlowa wypada tylko raz pod koniec każdego miesiąca (wyjątkami są kwiecień i grudzień). Kolejna niedziela handlowa wypada więc 30 czerwca 2019, a co za tym idzie, nadchodząca niedziela jest wolna od handlu. 23 czerwca mogą być jedynie miejsca, w których nie obowiązuje zakaz handlu wyznaczony w ustawie. Są to między innymi stacje benzynowe, apteki, cukiernie, sklepy z pamiątkami, kina, restauracje oraz mniejsze, osiedlowe sklepiki, o ile za ladą stanie właściciel lub osoba zatrudniona na podstawie innej umowy, niż umowa o pracę.

Niedziele handlowe w 2020

Planowo od 2020 mają zostać wprowadzone jeszcze większe ograniczenia dotyczące handlu w niedzielę. Już wiadomo, że od przyszłego roku niedziela handlowa będzie mogła wypaść zaledwie siedem razy w roku, a nawet rzadziej, w sytuacji, gdy święto wolne od pracy wypadnie w niedzielę, a nie w tygodniu. Wyznaczone zostaną natomiast dwie niedziele handlowe przed świętami Bożego Narodzenia i jedna niedziela handlowa przed świętami wielkanocnymi. Oprócz tego niedziela handlowe może również wypaść w ostatnią niedzielę stycznia, kwietnia, czerwca oraz sierpnia.

d1eg63i
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1eg63i
Więcej tematów