Trwa ładowanie...

Niecałe 563 tysiące zarejestrowanych pielgrzymów na Światowe Dni Młodzieży

• Około 563 tys. osób zgłosiło swój udział w Światowych Dniach Młodzieży dokonując pierwszej fazy rejestracji
• 358 tys. 422 osoby wybrały już konkretne pakiety pielgrzyma - poinformował w piątek podczas spotkania z mediami Bartosz Suchecki z sekcji rejestracji Komitetu Organizacyjnego ŚDM
• Pielgrzymi pochodzą ze 187 krajów • Światowe Dni Młodzieży potrwają od 26 do 31 lipca

Niecałe 563 tysiące zarejestrowanych pielgrzymów na Światowe Dni MłodzieżyŹródło: WP.PL, fot: Robert Kulig
dagi5s0

Największe zarejestrowane grupy to młode osoby z Polski (171 tys. 979), Włoch (77 tys. 224 tys.), Francji (34 tys. 353), Hiszpanii (30 tys. 861), Stanów Zjednoczonych (27 tys. 17) i Niemiec (15 tys. 484).

System rejestracji został zamknięty o północy. Przez ostatnie dwa dni jego działania ok. 45 tys. osób przeszło z pierwszej do drugiej fazy rejstracji; od początku tygodnia zgłosiło się 30 tys. nowych osób.

Sekretarz generalny Komitetu Organizacyjnego ŚDM ks. Grzegorz Suchodolski mówił, że realna wydaje się liczba 1,5 mln uczestników uroczystości w Campusie Misericordiae w Brzegach pod Wieliczką.

dagi5s0

Większość pielgrzymów - co potwierdzają doświadczenia z poprzednich edycji ŚDM - nie rejestruje swojego udziału w wydarzeniu, wielu decyduje się na przyjazd w ostatniej chwili, często już w trakcie trwania ŚDM. Z myślą o nich uruchomiona została uproszczona wersja dotychczasowej procedury rejestracji - tzw. Last Minute, która będzie otwarta do 22 lipca (krakow2016.com/lastminute). Umożliwia ona rejestrację dla grup do 150 osób i dla pojedynczych pielgrzymów. Ci, którzy wybiorą ten sposób zgłoszenia będą mogli zapłacić za wybrane świadczenia (wyżywienie, transport, noclegi) jedynie kartą płatniczą i tylko w walucie euro.

System rejestracyjny ŚDM został uruchomiony rok przed wydarzeniem - 26 lipca 2015 r., a pierwszą osobą, która potwierdziła swoją obecność w Krakowie był papież Franciszek. W dokonaniu elektronicznej rejestracji na tablecie pomogło mu dwoje młodych ludzi.

Światowe Dni Młodzieży potrwają od 26 do 31 lipca.

dagi5s0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dagi5s0
Więcej tematów