Trwa ładowanie...

Niebezpieczne słuchawki z Minionkami i Hello Kitty zatrzymane przez celników z Poznania

Poznańscy celnicy zatrzymali przesyłkę z partią słuchawek ozdobionych wizerunkami postaci z popularnych filmów dla dzieci. Okazało się, że nie spełniają wymogów bezpieczeństwa.

Share
Niebezpieczne słuchawki z Minionkami i Hello Kitty zatrzymane przez celników z PoznaniaŹródło: Izba Celna w Poznaniu
d34cbmf

Na podejrzane słuchawki natrafili funkcjonariusze Oddziału Celnego „MTP” w trakcie kontroli przesyłek pocztowych. Słuchawki douszne były ozdobione postaciami z popularnych filmów dla najmłodszych, m.in. Minionkami i Hello Kitty.

Celnicy mieli podejrzenia, czy takie słuchawki są bezpieczne dla dzieci.

- Wniosek, skierowany przez funkcjonariuszy do Wielkopolskiego Wojewódzkiego Inspektora Inspekcji Handlowej o wydanie opinii w kwestii bezpieczeństwa produktu, okazał się uzasadniony. Organ wydający opinie jednoznacznie stwierdził, że słuchawki nie spełniają ogólnych wymagań bezpieczeństwa – wyjaśnia Marek Molski z Oddziału Celnego MTP w Poznaniu.

d34cbmf

Słuchawki nie trafią na polski rynek. O ich zniszczeniu lub zwrocie do nadawcy zadecyduje wynik wszczętego postępowania.

To kolejne artykuły dla dzieci, jakie w ostatnich tygodniach zatrzymali poznańscy celnicy. Pod koniec czerwca przechwycono transport chińskich zabawek, tzw. rosnących jajek z figurkami dinozaurów. Połknięcie ich fragmentów przez dziecko mogłoby nawet doprowadzić do śmierci.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d34cbmf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d34cbmf
d34cbmf
Więcej tematów