Nie wiadomo, kto zapłaci za usługi medyczne
17 placówek medycznych w Kujawsko-Pomorskiem
chce świadczyć nocną oraz świąteczną opiekę ambulatoryjną i
wyjazdową, a także zapewnić transport medyczny. Ciągle jednak nie
wiadomo, kto za te usługi zapłaci - pisze "Gazeta Pomorska".
24.02.2004 | aktual.: 24.02.2004 06:59
W piątek, 20 lutego, minął termin składania ofert w rokowaniach ogłoszonych przez Kujawsko-Pomorski Oddział Wojewódzki NFZ. Do udziału zaproszono 17 jednostek, w tym szpitale, stacje pogotowia ratunkowego i samodzielne publiczne zakłady opieki zdrowotnej. "Wczoraj otwarto oferty. Zgłosiły się wszystkie zaproszone placówki. Teraz oferty są sprawdzane. Rozstrzygnięcie będzie znane za kilka dni" - powiedziała gazecie rzeczniczka prasowa oddziału NFZ Barbara Nawrocka.
Dziennik informuje, że na sfinansowanie nocnej i świątecznej opieki lekarskiej oraz transportu sanitarnego oddziałowi kujawsko-pomorskiemu przyznano 16 mln 519 tys. zł. Tymczasem w minionym tygodniu Rada NFZ zdjęła z porządku obrad punkt dotyczący zatwierdzenia zmiany planuplanu finansowego. Nieoficjalnie mówi się, że wśród członków Rady przeważył pogląd, iż nie będą brać odpowiedzialności za zmiany forsowane przez ministra zdrowia Leszka Sikorskiego.
"GP" przypomina, że plan musi być zmieniony, by możliwa była realizacja porozumienia zawartego 6 stycznia przez ministra zdrowia z lekarzami rodzinnymi. (PAP)