Trwa ładowanie...
d2oluok
Radio Zet

Nie było podsłuchów dziennikarzy. Audyt Komendanta Głównego nie wskazuje na takie działania

• Jest raport z działań grupy wyjaśniającej aferę podsłuchową w rządzie PO
• Zabrakło dowodów na inwigilację dziennikarzy
• Prokuratorzy zdecydowali, że nie będzie śledztwa w sprawie
• Konsekwencją raportu mogą być postępowania dyscyplinarne, a nie karne
• Prokuratura: nie będzie śledztwa po audycie KGP
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
(zdj. ilustracyjne)
(zdj. ilustracyjne) (Fotolia, Fot: Pio Si)
d2oluok

Z materiałów przesłanych przez Komendę Główną Policji Prokuraturze Okręgowej w Warszawie wynika, że nie było podsłuchów dziennikarzy. Audyt Komendanta Głównego przekazany śledczym nie wskazuje na takie działania - informuje Radio ZET.

Policja przekazała prokuratorom raport z działań specjalnej grupy wyjaśniającej tzw. aferę podsłuchową w rządzie Platformy Obywatelskiej. Znalazły się w nim wskazania dotyczące złamania policyjnych procedur. Zabrakło jednak dowodów na to, by policjanci inwigilowali dziennikarzy.

Jedyną konsekwencją raportu mogą być postępowania dyscyplinarne, a nie karne. Dlatego prokuratorzy zdecydowali, że nie będzie śledztwa w tej sprawie.

d2oluok

Odchodzący Komendant Główny wysłał też prokuratorom zawiadomienie dotyczące niegospodarności w związku z remontem swojego gabinetu.

Prokuratura: śledztwa nie będzie

Raport KGP z audytu ws. działań funkcjonariuszy Biura Spraw Wewnętrznych w związku z "aferą podsłuchową" nie wskazuje na podejrzenie popełnienia przestępstwa, w tym na przekroczenie uprawnień - poinformowała prokuratura, która odmówiła wszczęcia śledztwa w tej sprawie.

- Dokument ten nie wskazuje na uzasadnione podejrzenie popełnienia jakiegokolwiek przestępstwa, w tym w szczególności przestępstwa polegającego na przekroczeniu uprawnień przez funkcjonariuszy policji z BSW - poinformowałP rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Przemysław Nowak.

- Wobec powyższego sprawozdanie to nie daje podstaw do wszczęcia śledztwa - dodał prokurator. Zastrzegł, że sprawozdanie jest opatrzone jest klauzulą tajności.

O nadesłanie kopii audytu przeprowadzonego w Biurze Spraw Wewnętrznych KGP dotyczącego prokuratura zwróciła się do KGP 13 stycznia.

d2oluok

Podziel się opinią

Share
d2oluok
d2oluok
Więcej tematów