Nie było podsłuchów dziennikarzy. Audyt Komendanta Głównego nie wskazuje na takie działania
• Jest raport z działań grupy wyjaśniającej aferę podsłuchową w rządzie PO
• Zabrakło dowodów na inwigilację dziennikarzy
• Prokuratorzy zdecydowali, że nie będzie śledztwa w sprawie
• Konsekwencją raportu mogą być postępowania dyscyplinarne, a nie karne
• Prokuratura: nie będzie śledztwa po audycie KGP
12.02.2016 | aktual.: 12.02.2016 14:39
Z materiałów przesłanych przez Komendę Główną Policji Prokuraturze Okręgowej w Warszawie wynika, że nie było podsłuchów dziennikarzy. Audyt Komendanta Głównego przekazany śledczym nie wskazuje na takie działania - informuje Radio ZET.
Policja przekazała prokuratorom raport z działań specjalnej grupy wyjaśniającej tzw. aferę podsłuchową w rządzie Platformy Obywatelskiej. Znalazły się w nim wskazania dotyczące złamania policyjnych procedur. Zabrakło jednak dowodów na to, by policjanci inwigilowali dziennikarzy.
Jedyną konsekwencją raportu mogą być postępowania dyscyplinarne, a nie karne. Dlatego prokuratorzy zdecydowali, że nie będzie śledztwa w tej sprawie.
Odchodzący Komendant Główny wysłał też prokuratorom zawiadomienie dotyczące niegospodarności w związku z remontem swojego gabinetu.
Prokuratura: śledztwa nie będzie
Raport KGP z audytu ws. działań funkcjonariuszy Biura Spraw Wewnętrznych w związku z "aferą podsłuchową" nie wskazuje na podejrzenie popełnienia przestępstwa, w tym na przekroczenie uprawnień - poinformowała prokuratura, która odmówiła wszczęcia śledztwa w tej sprawie.
- Dokument ten nie wskazuje na uzasadnione podejrzenie popełnienia jakiegokolwiek przestępstwa, w tym w szczególności przestępstwa polegającego na przekroczeniu uprawnień przez funkcjonariuszy policji z BSW - poinformowałP rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Przemysław Nowak.
- Wobec powyższego sprawozdanie to nie daje podstaw do wszczęcia śledztwa - dodał prokurator. Zastrzegł, że sprawozdanie jest opatrzone jest klauzulą tajności.
O nadesłanie kopii audytu przeprowadzonego w Biurze Spraw Wewnętrznych KGP dotyczącego prokuratura zwróciła się do KGP 13 stycznia.