Trwa ładowanie...
d2nl908

Nie brakuje miejsc na wrocławskich uczelniach. Trwają kolejne etapy naboru

Wrocławskie uczelnie ogłosiły listy kierunków, na których są jeszcze wolne miejsca. Na brak wyboru maturzyści nie mogą narzekać.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wydział Filologiczny Uniwersytetu Wrocławskiego
Wydział Filologiczny Uniwersytetu Wrocławskiego (WP.PL, Fot: Michał Dzierżak)
d2nl908

Na przełomie lipca i sierpnia, po zakończeniu pierwszej tury rekrutacji, większość wrocławskich uczelni ogłosiła kolejny nabór na studia w roku akademickim 2014/2015. Maturzyści, którym nie udało się zaliczyć w maju egzaminu dojrzałości, nie muszą się martwić, ponieważ rekrutacje na uczelniach potrwają do połowy września.

Także ilość kierunków, na których są jeszcze wolne miejsca, nie jest mała i pozostawia poprawkowiczom duży wybór. Co prawda nie ma już szans dostania się na najpopularniejsze kierunki studiów, lecz miejsc nie brakuje zarówno dla humanistów, jak i dla specjalizujących się w przedmiotach przyrodniczych lub ścisłych.

Uniwersytet Wrocławski przedstawił listę 38 kierunków studiów pierwszego stopnia, na które w dodatkowej rekrutacji mogą aplikować maturzyści. Przeważają kierunki humanistyczne, przede wszystkim filologie – zarówno polska, jak i obce. Wolne miejsca znajdują się także na historii, socjologii czy stosunkach międzynarodowych. W pierwszej rekrutacji niewystarczającą popularnością cieszyły się nowoutworzone kierunki w języku angielskim, np. comparative politics, international and european law czy biotechnology.

d2nl908

Nie brakuje miejsc również na fizyce czy chemii, na której wolne miejsca są niemal na każdej specjalności – od ogólnej do informatyki chemicznej. Zbyt małym powodzeniem podczas pierwszej tury cieszyły się utworzone w tym roku, lub nieco wcześniej, kierunki takie jak militarioznawstwo, dziedzictwo kultury materialnej czy dyplomacja europejska.

Uniwersytet Przyrodniczy od poniedziałku rozpoczął dodatkową rekrutację na 15 kierunków studiów stacjonarnych. To już trzeci nabór na tej wrocławskiej uczelni. Chętnych wciąż brakuje na takie kierunki, jak np. architektura krajobrazu, biotechnologia, ochrona środowiska czy rolnictwo.

Politechnika Wrocławska zakończyła niedawno drugi nabór. Od 10 września ruszy kolejna rekrutacja, w której maturzyści będą mogli aplikować na sześć kierunków studiów pierwszego stopnia – chemię, technologię chemiczną, ochronę środowiska, fizykę techniczną, telekomunikację oraz elektronikę i telekomunikację.

Uniwersytet Ekonomiczny prowadzi wciąż nabór na studia drugiego stopnia oraz kierunki na wydziale Ekonomii, Zarządzania i Turystyki w Jeleniej Górze. Pełną listę kierunków, na których są wolne miejsca, UE ma przedstawić 8 sierpnia.

d2nl908

Na razie informacji o dodatkowym naborze nie podaje Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. W trakcie pierwszej rekrutacji na wrocławską stomatologię na jedno miejsce przypadło ponad 50 zgłoszeń.

Dokładny harmonogram rekrutacji podany jest na stronach internetowych uczelni.

d2nl908

Podziel się opinią

Share

d2nl908

d2nl908
Więcej tematów