Trwa ładowanie...
d30eyxs
IAR

Nie będzie w porządku dziennym Sejmu uchwały PiS o komisji śledczej

Oddala się wizja powołania komisji śledczej w sprawie afery podsłuchowej. Wieczorem Sejm odrzucił wniosek PiS w tej sprawie. Posłowie partii Jarosława Kaczyńskiego chcieli wprowadzenia do porządku obrad Sejmu pierwszego czytania uchwały o powołaniu komisji śledczej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nie będzie w porządku dziennym Sejmu uchwały PiS o komisji śledczej
(PAP, Fot: Leszek Szymański)
d30eyxs

Za wnioskiem głosowało 192 posłów, 242 było przeciwko, a 4 wstrzymało się od głosu. Inicjatywę powołania komisji śledczej poparli posłowie PiS, SLD, Zjednoczonej Prawicy i Ruchu Palikota.

Wyniku głosowania nie chciał skomentować szef PiS Jarosław Kaczyński. Zdaniem Piotra Naimskiego z PiS, dzisiejsze głosowanie koalicji PO-PSL pokazuje, że ta brnie w ślepy zaułek. - Te zmiany, które zaczęła przeprowadzać premier Kopacz służą wyłącznie do tego, by utrzymać to, co jest - argumentował Piotr Naimski.

Marek Biernacki z PO jest zdania, że powoływanie komisji przed końcem kadencji nie miałoby sensu. - Prokuratura pracuje nad tą sprawą, mamy do wyborów cztery miesiące i w ostatnie cztery miesiące mamy fundować sobie komisję śledczą? - pytał retorycznie były minister sprawiedliwości.

d30eyxs

W podobnym tonie wypowiadał się Stanisław Żelichowski z PSL. Jego zdaniem, taka komisja nie jest potrzebna. - Skończy się kadencja Sejmu, jaka komisja śledcza, PiS lubi się grzebać w takich sprawach - ocenił polityk PSL.

Opozycja domagała się powołania komisji śledczej w sprawie afery podsłuchowej już kilkakrotnie, głównie po ujawnieniu nagranych rozmów w czerwcu zeszłego roku. Klub PiS złożył wniosek o powołanie takiej komisji we wrześniu ubiegłego roku.

Zobacz także: PiS chce komisji śledczej ws. podsłuchów

d30eyxs

Podziel się opinią

Share
d30eyxs
d30eyxs
Więcej tematów